Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Začínají komunální a senátní volby. V Ruskem ovládaných regionech na Ukrajině budou referenda

Příprava na volby 2021 foto: Michal Turek, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Začínají volby do zastupitelstev obcí a do Senátu. Voliči rozhodnou o tom, kdo bude vládnout v obcích příští čtyři roky. V souběžném prvním kole senátních voleb hlasy napoví, nakolik se obmění třetina horní komory. Nejvíce křesel v obou typech voleb obhajuje ze stran KDU-ČSL. Bez ohledu na výsledek senátních voleb je jisté, že současná vládní koalice si v horní komoře udrží většinu. V Praze se do Senátu volí v obvodech Praha 6, Praha 10 a Praha 11

Prezident Miloš Zeman ve 14:00 odevzdá hlas v obecních volbách v Lánech. Premiér Petr Fiala zase odvolí ve 14:30 na ZŠ Zemědělská v Brně.

V Kongresovém centru Praha bude hlavní jednací den neformálního jednání ministrů odpovědných za ochranu spotřebitele. Tisková konference je v plánu ve 14:45.

V Tchaj-peji má být podepsána dohoda mezi Tchaj-wanem a Českou republikou o spolupráci v oblasti polovodičů a vzdělávání.

Maďarský parlament projedná návrh zákona, který by zavedl nové orgány pro boj s korupcí a tím by splnil požadavky Evropské unie a vyhnul se ztrátě prostředků z EU.

Má začít referendum o připojení Luhanské lidové republiky, Doněcké lidové republiky a částí Chersonské a Záporožské oblasti k Rusku. Proruské úřady také ve středu rozhodly o dočasném připojení některých částí Mykolajivské oblasti k Chersonské, což v nich umožní taktéž uspořádat referendum.

V Íránu se mají konat manifestace provládních kruhů v reakci na demonstrace pořádané od víkendu kvůli smrti Íránky zatčené kvůli nedodržení pravidel o nošení hidžábu.

Autor:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Mohlo by vás zajímat