Neděle 17. ledna 2021svátek má Drahoslav -8 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Začínají platit nová opatření proti koronaviru. Otevírá se nové berlínské letiště

Pohled na nové letiště Willyho Brandta v Berlíně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na nové letiště Willyho Brandta v Berlíně. | foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Podrobně budeme sledovat vývoj epidemie koronaviru v Česku i ve světě. Hned ráno se sejde vláda, aby projednala nejnovější situaci. Očekávat lze další zpřísnění opatření. Kromě toho už dnes začíná platit povinnost nosit roušku i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Kromě toho budou roušky povinné i v autě. V obou případech je výjimka – a tou je rodinný příslušník.

Pokračuje také schůze sněmovny, poslanci by měli schvalovat zavedení paušální daně pro živnostníky a probírat by měli i další zákony, například změny v ošetřovném či kompenzační bonusy.

Resort průmyslu a obchodu dnes zahájí příjem žádostí do pokračování programu COVID nájemné, potrvá až do 21. ledna.

Pražská justice pokračuje v projednávání případu expolicisty, který je obžalován z devíti různých trestných činů. Měl se dopustit například brutální vraždy či několika znásilnění.

Dnes začíná fungovat nové berlínské letiště Willyho Brandta, zatím jen pro vládní lety. Do běžného provozu pro veřejnost by mělo být uvedeno poslední říjnový den.

U olomouckého krajského soudu stane šestice mužů, která je obžalována z padělání a pozměňování peněz. Podle státního zástupce se muži chystali vytisknout eurobankovky v hodnotě 500 milionů eur a české koruny za celkem 40 miliard korun.

Taktéž pokračuje plenární zasedání europarlamentu, poslanci se kvůli koronavirové pandemii účastní na dálku. Řešit budou například aktuální stav vyjednávání mezi Bruselem a Velkou Británií.

V Paříži proběhne tryzna za učitele Samuela Patyho. Ten se v pátek stal obětí teroristického útoku ve francouzském hlavním městě.

Na Kypru proběhne schůzka prezidentů Řecka, Kypru a Egypta. Jednat by měli o regionální spolupráci v době napjatých vztahů s Tureckem kvůli průzkumu těžby ve východním Středomoří.

,

Svět měl z Česka hrůzu, říká miliardář Frolík. Chystá výrobu chytrých postelí

Zbyněk Frolík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když nemusíte, tak si na jeho postel lehnout nechcete. Zakladatel firmy Linet, která vyrábí nemocniční lůžka, mluví o...

Čeká nás válka generací, mladí jsou v depresi a naštvaní, míní klimatolog

Václav Cílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klimatolog, geolog, filozof a popularizátor vědy Václav Cílek dlouhá léta varuje před klimatickými změnami, před...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

Hledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó
Hledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó

Ochutnejte s námi lahodné polévky Prestó. Stačí je jen otevřít a ohřát, takže jsou na stole raz dva. Přihlaste se do velkého testování a poznejte...