20. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Zeman letí do Ruska, sejde se sněmovna a Nečesaný vyslechne verdikt

Miloš Zeman se setkal s občany Lipníku nad Bečvou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman se setkal s občany Lipníku nad Bečvou. | foto: MAFRA

PRAHA Miloš Zeman zahájí pětidenní návštěvu Ruska, během níž se setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. V Česku se poprvé od voleb sejde parlament. A padne verdikt nad Lukášem Nečesaným obžalovaným z pokusu o vraždu.

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou odlétá na návštěvu Ruska s doprovodem velké podnikatelské delegace, která chce navzdory trvajícím protiruským sankcím rozšířit spolupráci s ruskými firmami. Těžištěm Zemanových rozhovorů budou bilaterální česko-ruské vztahy, z mezinárodních problémů chce v Rusku debatovat hlavně o boji s mezinárodním terorismem. Prezident navštíví Soči, Moskvu a Jekatěrinburg. Diplomatickým vrcholem bude Zemanovo úterní setkání s ruským vůdcem Vladimirem Putinem.

Ve 13:00 začne ustavující schůze Poslanecké sněmovny. Noví poslanci složí slib, vyslechnou informaci o vzniku volební komise a zřídí mandátový a imunitní výbor. V 17:00 skončí lhůta pro podávání návrhů kandidátů do funkce předsedy Poslanecké sněmovny a na členy mandátového a imunitního výboru.

V Hradci Králové dojde k vyhlášení rozsudku v případu Lukáše Nečesaného. Původní pravomocný trest za pokus o vraždu kadeřnice Nečesanému zrušil Nejvyšší soud.

Komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovnost pohlaví Věra Jourová představí plán Evropské komise na snižování rozdílu v platech mužů a žen.

V přímém přenosu bude od 19:00 vysílána do kin po celé České republice poslední letošní repríza nekorektního kabaretu Ovčáček miláček autora a režiséra Petra Michálka.

Na osmi místech v Praze budou mít zájemci možnost se do 24. listopadu zdarma nechat otestovat na HIV infekci způsobující onemocnění AIDS a na žloutenku typu B a C. Koná se v rámci osvětové kampaně Evropský týden testování HIV a žloutenky.

Lidovky.cz, ČTK