Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman navštíví rakouského prezidenta, policie bude po celém Česku měřit rychlost

  6:00
PRAHA - Prezident Miloš Zeman je na návštěvě Rakouska, kde ho v 10.15 přijme tamní hlava státu Alexander Van der Bellen.

Prezident Miloš Zeman foto: Václav Šlauf, MAFRA

Státníci by měli diskutovat asi hodinu, poté se setkají s novináři. Následovat bude státní oběd. Oba prezidenti se od 16:00 rovněž zúčastní rakousko-českého podnikatelského fóra. Český prezident se mezitím sejde také s předchozím rakouským prezidentem Heinzem Fischerem (13:40) a s předsedou rakouské Národní rady Wolfgangem Sobotkou (14:45).

V celém Česku bude policie měřit rychlost v rámci celoevropské akce Speed Marathon 2019. Na výběru konkrétních rizikových míst se podíleli i sami občané. Cílem preventivní akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost na pozemních komunikacích.

Kdo za Klause? Na programu schůze sněmovního školského výboru by měla být volba nového předsedy za Václava Klause ml. Členové projednají také novelu k rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

Po zimě začne blokový úklid pražských ulic. Čištěny budou ulice Dittrichova, Gorazdova, Jenštejnská, Jiráskovo náměstí, Na Moráni, Na Zbořenci, Na Zderaze, Náplavní, Trojanova, Václavská a Záhořanského.

Sněmovní rozpočtový výbor projedná mj. vládní návrh změn v zákonu o elektronické evidenci tržeb, který cílí především na malé podnikatele. KDU-ČSL chce mimo jiné neplátce DPH vyjmout z evidence. Drobným živnostníkům by se tím snížila administrativní a kontrolní zátěž.

Pokračuje vývoj kolem brexitu. Britská premiérka Theresa Mayová bude při pravidelných interpelacích odpovídat na otázky poslanců Dolní Sněmovny. O brexitu budou debatovat také v plénu poslanci Evropského parlamentu.

Proběhne rovněž jednání Evropské komise. Diskutovat její členové majívedle brexitu i o možnostech prosazování a silnější podpory právního státu v zemích EU, včetně možných konkrétních opatření na základě zkušeností z posledních let.

U příležitosti 70. výročí vzniku NATO se ve Washingtonu sejdou ministři zahraničí členských zemí aliance. Zúčastní se český ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Na programu jsou 1. zápasy semifinále hokejové extraligy. V 17.00 vyzve Liberec Brno, o dvě hodiny později se utká Třinec s Plzní.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat