14. června 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Zeman ‚něco‘ oznámí a v Rusku začíná pod Putinovým dohledem fotbalový šampionát

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Mistrovství světa ve fotbale v Rusku. Nápis FIFA 2018 zakrývá hlava... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mistrovství světa ve fotbale v Rusku. Nápis FIFA 2018 zakrývá hlava... | foto: Reuters

PRAHA Prezident Miloš Zeman hodlá cosi oznámit (Pražský hrad tají, o co jde). V ČSSD končí referendum o tom, zda strana půjde do vlády s Andrejem Babišem. A v Rusku začíná nejsledovanější akce planety - mistrovství světa ve fotbale.

V Rusku, konkrétně v Moskvě, začíná mistrovství světa ve fotbale, což je nejsledovanější akce naší planety. Do balonu se zkrátka kope po celém světě. Letošní šampionát odstartuje zápasem domácího Ruska se Saúdskou Arábií (17.00 SEČ), nový šampion bude známý 15. července. Zápasy vysílá ČT Sport. Mezi favority patří Brazílie, Německo, Argentina, Španělsko nebo Francie. Češi se na šampionát nekvalifikovali. Kritici tvrdí, že mistrovství zneužije režim ruského prezidenta Vladimira Putina k propagaci doma i ve světě.

Prezident Miloš Zeman bude mít odpoledne na pilno. Nejprve přijme premiéra Andreje Babiše a šéfa polostátního gigantu ČEZ Daniela Beneše. Jednat patrně budou o budoucnosti ČEZ, případném rozdělení firmy či stavbě dalších jaderných bloků. Zatímco tuto schůzku Zeman komentovat nebude, v 16.30 chystá prohlášení. Co chce Zeman oznámit, ale pracovníci Pražského hradu tají. Naznačují jen, že nepůjde o nic zásadně přelomového - třeba abdikaci ze zdravotních důvodů, jak se začalo okamžitě po oznámení spekulovat.

Končí vnitrostranické referendum ČSSD, které rozhodne o vstupu strany do menšinové vlády s ANO. Podle zákulisních zpráv se zdá téměř jisté, že ČSSD odsouhlasí vládní pakt s Babišovým hnutím za podpory komunistů.

Na 9:00 je svolána schůze Poslanecké sněmovny ke změnám v dávkách na bydlení. Podnítili ji poslanci KDU-ČSL, Pirátů, TOP 09 a STAN.

V Londýně se budou konat pietní akce u příležitosti prvního výročí požáru obytného domu Grenfell Tower.

Už v 6:00 startují Vzpomínkové jízdy historických vozidel 1000 mil československých. Cíl závodu je 16. června před Národním technickým muzeem. Akci pořádá Veteran Car Club Praha ve spolupráci s Národním technickým muzeem při příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse