31. května 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Zeman s Babišem budou řešit druhou vládu, poslanci chtějí diskutovat o novičoku

Premiér v demisi Andrej Babiš na schůzi s prezidentem Milošem Zemanem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Premiér v demisi Andrej Babiš na schůzi s prezidentem Milošem Zemanem. | foto: Twitter - Jiří Ovčáček

PRAHA Prezident Miloš Zeman bude ladit vznik druhé vlády s Andrejem Babišem, poslanci budou řešit novičok, OKD i ostrý spor ministrů Šlechtové a Stropnického a v Děčíně bude představen zadokolesový vlečný remorkér Beskydy.

Prezident Miloš Zeman bude v Lánech hovořit s premiérem v demisi Andrejem Babišem o sestavování nové vlády. Zeman už oznámil, že Babiše jmenuje podruhé premiérem ještě před skončením referenda v ČSSD.

Poslanci se dopoledne sejdou k mimořádné schůzi k údajné výrobě a testování jedu novičok v Česku. Následně by mohla pokračovat řádná květnová schůze. Na programu by byly zejména pravidelné interpelace na členy vlády.

Ve 14:00 se koná schůze sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD. Členové projednají postup Evropské komise ve věci potenciální státní podpory poskytnuté Karbon Invest a seznam svědků, které by komise vyslechla. A v 18 hodin projedná sněmovní branný výbor bod nazvaný „Informace ministryně obrany k údajným závažným pochybením v armádních zakázkách“. Ministryně Karla Šlechtová nepřímo nařkla z nepravostí svého předchůdce a kolegu ve vládě i v ANO Martina Stropnického.

10:30 povede pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) komentovanou prohlídku holešovického Výstaviště. Krnáčová, která znovu nekandiduje, čelí v posledních měsících kritice z mnoha stran. Zda bude na Výstavišti zájemcům vysvětlovat, proč musela být zbourána jediná stálá horská dráha v Česku, není zřejmé.   

Evropská komise předloží v souvislosti s víceletým rozpočtem EU po roce 2020 své konkrétní návrhy týkající se hospodářské a měnové unie.

Severoněmecký Hamburk zakáže od dnešního dne v úsecích dvou ulic průjezd některým starším typům dieselových osobních a nákladních vozů. Učiní tak jako první město v Německu.

Pokračují přesuny amerických vojáků přes území České republiky v rámci cvičení Saber Strike 2018 v Pobaltí. Jeden z konvojů přejede po 18. hodině české hranice u Rozvadova a zamíří do kasáren ve Staré Boleslavi, kde je plánováno přenocování.

Ředitelství vodních cest představí v Děčíně první návštěvní den pro veřejnost na zadokolesovém vlečném remorkéru Beskydy, který je jediný svého druhu v aktivní službě ve střední Evropě.

Strojírenská společnost Kovosvit MAS v Sezimově Ústí pořádá odborný seminář pro zaměstnance a zákazníky, kde uvidí ukázky obrábění s použitím nástrojů od společnosti Sandvik Coromant.

Lidovky.cz

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz