Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Zeman se potká se slovenkými politiky, Francii čeká stávka a dozvíme se, kdo pojede na Eurovizi

Miloš Zeman. foto: AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Dnes končí sedmidenní lhůta, v níž je možné u Nejvyššího správního soudu napadnout průběh a výsledky letošní volby prezidenta republiky.

Ministr zahraničí Jan Lipavský by měl ukončit dvoudenní návštěvu Severní Makedonie. Na programu má například schůzku se svým protějškem Bujarem Osmanim.

Prezident Miloš Zeman se sejde s celou řadou slovenských politiků. Nejprve bude hovořit s kolegyní Zuzanou Čaputovou, následovat budou schůzky s premiérem Eduardem Hegerem, bývalým prezidentem Slovenska Rudolfem Schusterem, dalším bývalým prezidentem Andrejem Kiskou a s místopředsedou Národní rady Slovenska Peterem Pellegrinim.

Sledovat budeme vývoj v továrně na pneumatiky Nexen, kde před týdnem začali stávkovat někteří zaměstnanci. Na poledne je plánovaná schůzka odborářů s vedením firmy.

V Paříži se koná stávka v souvislosti s navrhovanou důchodovou reformou, kterou na začátku ledna představila francouzská vláda. Na konci ledna ve Francii demonstrovalo přes milion lidí. Očekává se, že stávka ochromí metro i železniční dopravu.

Soud by měl projednat odvolání v případu údajně neoprávněných úhrad pro společnost Chambon, ve kterém čelí obžalobě podnikatel a lobbista Roman Janoušek a další čtyři lidi. Prvoinstanční soud je obžaloby zprostil.

Začne řádná schůze Poslanecké sněmovny. Zákonodárci by měli projednat v úvodním kole změny v podpoře uprchlíků z Ukrajiny. Mají znovu hlasovat o změnách v řízení Národní sportovní agentury potom, co novelu vrátil s úpravami Senát. Ve druhém čtení jsou mj. úpravy pravidel pro vyplácení mezd zaměstnancům za firmy v platební neschopnosti.

Koná se čtvrtý ročník charitativního projektu O kapku lepší hokej a zápas univerzitních hokejistů UK Hockey Prague - Engineers Prague. Od 16:00 se uskuteční nábor do registru dárců kostní dřeně a sbírka na přístroj, který má do budoucna pomoci v léčbě leukémie.

Bude vyhlášen vítěze národního kola Eurovize. Zúčastní se zpěvačky Markéta Irglová, Mealla, Pam Rabbit, dívčí skupina Vesna, písničkář Rodan a vedoucí české delegace na Eurovizi Kryštof Šámal.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat