Sobota 12. června 2021svátek má Antonie 25 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Zeman stráví tři dny v Rakousku, končí Google+ a řecký premiér po 27 letech navštíví sousedy

Prezident Miloš Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Český prezident zahajuje třídenní návštěvu Rakouska, definitivně končí sociální síť Google+. Alexis Tsipras jako první řecký premiér po 27 letech navštíví sousední zemi, s novým a nekonfliktním názvem Severní Makedonie.

Zeman v Rakousku. Prezident Miloš Zeman zahajuje třídenní návštěvu Rakouska. Večer se na velvyslanectví ČR setká s krajany.

Brexit. Budeme sledovat vývoj kolem brexitu po nočním hlasování britských poslanců o čtyřech možných variantách. Dnes dopoledne se k tématu schází členové kabinetu premiérky Theresy Mayové.

Kupčení s hlasy? Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti muže, který neúspěšně zpochybnil loňské volby v Bílině na Teplicku. Poukazoval na údajné kupčení s hlasy. Krajský soud v Ústí nad Labem žalobu zamítl, přičemž částí důkazních návrhů se vůbec nezabýval s vysvětlením, že byly uplatněny až po lhůtě.

Konec Google+. Dneškem ukončí činnost sociální síť Google+. Službu založila v roce 2011 internetová společnost Google s cílem konkurovat sociální síti Facebook, „vaz“ jí zlomil dlouhodobý nezájem a problémy se zabezpečením dat.

Brutální napadení v autobusu. Vrchní soud v Praze dopoledne projedná odvolání v kauze Lotyšů Olegse Lukjanovse a Antonse Maslakse, kteří si mají odpykat deset a osm let vězení za brutální napadení cestujícího v pražském autobuse. Muž na následky zranění později zemřel.

Návštěva sousedů po čtvrt století. Alexis Tsipras jako první řecký premiér po 27 letech navštíví sousední zemi, jež se od letoška nazývá Severní Makedonie. Umožnila to dohoda, která ukončila letitý spor o název této bývalé jugoslávské republiky.

Muellerova zpráva. Dnes vyprší termín, do kterého justiční výbor Sněmovny reprezentantů žádal od ministra spravedlnosti Williama Barra předložit plné znění závěrečné zprávy zvláštního vyšetřovatele Robert Muellera. Barr Kongresu sdělil, že část zprávy zveřejní v polovině dubna.

Soud s expředsedkyní AfD. Německý soud by měl odpoledne vynést rozsudek nad bývalou předsedkyní protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryovou, která čelí obžalobě z křivopřísežnictví, jehož se měla dopustit v listopadu 2015. Petryová ve své výpovědi před výborem pod přísahou tvrdila, že se úspěšní kandidáti mohli po volbách rozhodnout, zda chtějí peníze vrátit, nebo je straně ponechají. Smlouvy, které „půjčky“ ošetřovaly, ale ve skutečnosti počítaly jen s možností, že peníze úspěšných kandidátů straně zůstanou.

Kriminalita v Německu. Německý ministr vnitra Horst Seehofer představí kriminální statistiku za rok 2018. Předloni spolková republika zaznamenala nejnižší počet trestných činů za čtvrtstoletí.

Bolsonaro v Izraeli. Pokračuje návštěva brazilského prezidenta Jaira Bolsonara v Izraeli, setkat se má s premiérem Benjaminem Netanjahuem a očekává se, že podepíše dohodu o spolupráci v oblasti energetiky.

Modrý Petřín. Petřínská rozhledna bude večer ke Světovému dni porozumění autismu modře nasvícena.

Jak se dařilo hudbě? Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) zveřejní výroční zprávu.

Dražba fotek Sudka a Drtikola. Newyorská aukční síň Christie’s bude dražit soukromou sbírku fotografií, jejíž součástí je i kolekce snímků českých fotografů Františka Drtikola a Josefa Sudka.

Spor o údajné pochybení při porodu. Okresní soud v Olomouci bude jednat o sporu rodiny a olomoucké fakultní nemocnice kvůli údajnému pochybení při porodu. Dítě se narodilo těžce postižené, rodina z toho viní zdravotnický personál. Okresní soud žalobu původně zamítl, krajský soud ale verdikt zrušil a případ okresnímu soudu vrátil.

,
Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!