Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Zeman se setká s velvyslanci, na Gibraltaru budou dražit zabavenou jachtu ruského oligarchy

Jachta Axioma foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V Praze se uskuteční pietní akt k uctění padlých ve Slovenském národním povstání, který pořádá Český svaz bojovníků za svobodu a spolek Vojenské sdružení rehabilitovaných AČR.

Předseda vlády Petr Fiala zahájí sérii bilančních návštěv ministerstev. S ministrem dopravy Martinem Kupkou bude hovořit zejména o zlepšení infrastruktury v ČR, dostavbě klíčových komunikací a situaci v železniční dopravě.

Soud bude pokračovat v projednávání kauzy Bereta, která se týká údajného vynášení informací z trestních řízení.

Prezident Miloš Zeman se na Pražském hradě setká s českými velvyslanci. Večer pak přijme na pravidelné schůzce premiéra Petra Fialu.

Večer proběhne zasedání Národní ekonomické rady vlády. Měla by se zabývat možným snížením či zrušením státní podpory u stavebního spoření.

Na Gibraltaru se uskuteční dražba jachty Axioma ruského podnikatele Dmitrije Pumpjanského, který je terčem protiruských sankcí. Hodnota plavidla se odhaduje na 63 milionů liber (1,8 miliardy korun).

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se online zúčastní druhého summitu Krymské platformy, ukrajinské iniciativy, která se snaží zvrátit anexi Krymu z roku 2014.

Autor:

Mohlo by vás zajímat