Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Schillerová předloží návrhy daňových změn, končí podpora operačního systému Windows 7

Logo Microsoftu na budově v New Yorku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo Microsoftu na budově v New Yorku. | foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Jednání vládní koalice. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) plánuje předložit své návrhy daňových změn na rok 2021, mj. návrh zrušení superhrubé mzdy a zavedení stravenkového paušálu. Koaliční strany budou také jednat o stavebním zákonu, důchodové reformě a růstu penzí.

Prezident Miloš Zeman se setká s předsedy Senátu Jaroslavem Kuberou a Sněmovny Radkem Vondráčkem na novoročním obědě.

Soud bude projednávat takzvanou druhou větev korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. V případu je obžalováno devět lidí a osm společností.

Soud se bude zabývat také vraždou ázerbájdžánského podnikatele v pražských Holešovicích. Obžalobě čelí Rus Ramil Alijev, který je stíhán jako uprchlý. V souvislosti s vraždou byl již odsouzen Gruzínec Mamuka Apchaidze, soudy ho poslaly na 16 let do vězení.

Předání cen sedmého ročníku Neziskovka roku 2019 a Zlatý banán 2019 za příběh roku spolehlivých neziskovek – držitelů Značky spolehlivosti. Pořádá Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) spolu s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS). Proběhne v Malostranské besedě.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg bude v bruselské centrále aliance jednat s jordánským králem Abdalláhem II.

Soudní dvůr Evropské unie vydá stanovisko v případu žaloby Evropské komise vůči Maďarsku kvůli zákonu vyžadujícímu zvláštní registraci nevládních organizací financovaných ze zahraničí.

Evropská komise zveřejní podrobnosti k fondu, z něhož by regiony závislé zejména na uhlí měly financovat svůj přechod ke klimaticky čistému provozu.

Ve Francii začíná soud s bývalým knězem a katechetou skautů Bernardem Preynatem, který čelí četným obviněním ze sexuálního zneužívání. K deliktům se sám přiznal. Římskokatolická církev ho kvůli nim v červenci 2019 zbavila kněžského svěcení.

Francouzské odbory organizují další protesty proti vládnímu plánu důchodové reformy.

Společnost Microsoft ukončí podporu svého operačního systému Windows 7. Počítače s tímto systémem nebudou nadále dostávat žádné aktualizace, včetně bezpečnostních. Windows 7 byly na trhu od října 2009.

,
Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Nicolae Stanciu v ligovém utkání Slavie s Karvinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.