Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -4 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Schillerová předloží návrhy daňových změn, končí podpora operačního systému Windows 7

Logo Microsoftu na budově v New Yorku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo Microsoftu na budově v New Yorku. | foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Jednání vládní koalice. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) plánuje předložit své návrhy daňových změn na rok 2021, mj. návrh zrušení superhrubé mzdy a zavedení stravenkového paušálu. Koaliční strany budou také jednat o stavebním zákonu, důchodové reformě a růstu penzí.

Prezident Miloš Zeman se setká s předsedy Senátu Jaroslavem Kuberou a Sněmovny Radkem Vondráčkem na novoročním obědě.

Soud bude projednávat takzvanou druhou větev korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. V případu je obžalováno devět lidí a osm společností.

Soud se bude zabývat také vraždou ázerbájdžánského podnikatele v pražských Holešovicích. Obžalobě čelí Rus Ramil Alijev, který je stíhán jako uprchlý. V souvislosti s vraždou byl již odsouzen Gruzínec Mamuka Apchaidze, soudy ho poslaly na 16 let do vězení.

Předání cen sedmého ročníku Neziskovka roku 2019 a Zlatý banán 2019 za příběh roku spolehlivých neziskovek – držitelů Značky spolehlivosti. Pořádá Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) spolu s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS). Proběhne v Malostranské besedě.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg bude v bruselské centrále aliance jednat s jordánským králem Abdalláhem II.

Soudní dvůr Evropské unie vydá stanovisko v případu žaloby Evropské komise vůči Maďarsku kvůli zákonu vyžadujícímu zvláštní registraci nevládních organizací financovaných ze zahraničí.

Evropská komise zveřejní podrobnosti k fondu, z něhož by regiony závislé zejména na uhlí měly financovat svůj přechod ke klimaticky čistému provozu.

Ve Francii začíná soud s bývalým knězem a katechetou skautů Bernardem Preynatem, který čelí četným obviněním ze sexuálního zneužívání. K deliktům se sám přiznal. Římskokatolická církev ho kvůli nim v červenci 2019 zbavila kněžského svěcení.

Francouzské odbory organizují další protesty proti vládnímu plánu důchodové reformy.

Společnost Microsoft ukončí podporu svého operačního systému Windows 7. Počítače s tímto systémem nebudou nadále dostávat žádné aktualizace, včetně bezpečnostních. Windows 7 byly na trhu od října 2009.

,

Jako když dostane padáka uklízečka, popisuje výpověď pilot obřího A380

David Hecl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Řídil obří letoun, pivo v New Yorku a káva v Sydney pro něj byla všední věc. Výpověď přišla záludně, poslední den...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Exmanžel trenérky fitness: Sebevraždou ublížila dětem a zbavila se démonů

První slova zdrceného expartnera ke smrti Zuzany Drnek. Co za tím podle něj... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad sebevraždou krásné trenérky fitness Zuzany Drnek se vznášejí otazníky. Zabila se kvůli rozvodu a sporům o děti,...

Advantage Consulting, s.r.o.
SEŘIZOVAČ VSTŘIKOLISŮ 30 – 35.000 Kč

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč