Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Zpřísňují se opatření na Karvinsku a Frýdecko-Místecku, Macron je v Mauretánii

Vozidlo záchranné služby v areálu dolu ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku, kde začalo další plošné testování v souvislosti s hromadnou nákazou covidem-19. foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Na Karvinsku a Frýdecko-Místecku se budou zpřísňovat opatření proti koronaviru. Začíná platit zákaz návštěv nemocnic a sociálních zařízení, omezena je také účast na hromadných akcích na nejvíce 100 osob. Týká se to také koupališť.

Při příležitosti 244. výročí Dne nezávislosti USA se v rezidenci amerického velvyslance Stephena Kinga uskuteční oslava. Zúčastní se například prezident Miloš Zeman, předseda Senátu Miloš Vystrčil či místopředseda Senátu Jiří Růžička.

Pražský soud rozhodne o odvolání státního zástupce proti osvobození všech obžalovaných v kauze údajného tunelování pražského dopravního podniku. Mezi obviněnými jsou například lobbista Ivo Rittig či exšéf dopravního podniku Martin Dvořák.

Resort životního prostředí se má do dnešního dne vyjádřit ke všem jednatřiceti místům, na nichž chce ministerstvo zemědělství vytvořit chráněné lokality pro potenciální výstavbu vodních nádrží.

V Průnéřově na Chomutovsku končí svůj provoz Elektrárna Prunéřov I.

Ústavní soud by měl odpoledne vyhlásit, jak rozhodl o stížnostech Kristiny Colloredo-Mansfeldové a Jerome Colloredo-Mannsfelda. Ti se domáhají vydání mobiliáře zámku Opočno.

Polská Ratiboř uvidí slavnostní ukončení výstavby stejnojmenné přehrady, ta má chránit města na Odře před povodní a umožní splavnění téže řeky do Česka.

Prezident Francie Emmanuel Macron vyrazil do hlavního města Mauretánie, setká se tam s představiteli západoafrické vojenské koalice G5 Sahel.

Britský premiér Boris Johnson v Londýně představí plán investic do infrastruktury.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!