28. září 2011 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Bruniová je pověrčivá, těhotenství tajila

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Prezident Nicolas Sarkozy se svou těhotnou ženou Carlou Bruniovou Sarkozyovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Nicolas Sarkozy se svou těhotnou ženou Carlou Bruniovou Sarkozyovou. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Francouzská první dáma Carla Bruniová-Sarkozyová se dlouho zdráhala mluvit veřejně o svém těhotenství, protože je pověrčivá.

Zpěvačka a bývalá topmodelka se navíc domnívá, že na jejím požehnaném stavu není nic zajímavého. Řekla to britské rozhlasové stanici BBC, jíž poskytla jeden z mála rozhovorů z poslední doby.

Třiačtyřicetiletá první dáma Francie by měla porodit na začátku října. Bude mít druhé dítě; ovšem první s prezidentem Nicolasem Sarkozym. Ten má tři syny z dvou předchozích manželství.

Sarkozyho čeká příští rok na jaře náročná obhajoba prezidentského mandátu. Proto se již objevily spekulace, že narozením dítěte by se mohl snažit zapůsobit na city voličů v předvolební kampani.

Pláč dítěte v Elysejském paláci

Bruniová-Sarkozyová tvrdí, že těhotenství je banální záležitost, i když pro ni osobně bylo skvělou novinkou. "Tolik žen čeká děti a rodí a pro francouzskou veřejnost je to tak nezajímavé," soudí.

Bude to ale poprvé, co se ve Francii narodí dítě úřadujícímu prezidentovi. "Moderní svět vstoupí do Francouzské republiky, a to není špatné," poznamenala první dáma k faktu, že ve zdech prezidentského Elysejského paláce se bude poprvé rozléhat pláč miminka. Lze to podle ní částečně zdůvodnit i tím, že její muž je "jiným typem prezidenta", neboť má za sebou rozvody - což u francouzských prezidentů není běžné.

Prezident zahradník

Bruniová se provdala za Sarkozyho před třemi lety po krátké známosti. BBC řekla, že ji tehdy okouzlil mimo jiné svými zahradnickými znalostmi. Při procházkách zahradami Elysejského paláce dokázal pojmenovat všechny kytky.

"Znal všechna latinská jména, všechny podrobnosti o tulipánech a růžích. Řekla jsem si: 'Můj bože, toho muže si musím vzít. Je prezident a navíc ví všechno o kytkách. To je neuvěřitelné.'," prozradila.

Italské rodačce, která měla slibně rozjetou hudební kariéru, nyní nejvíce schází koncertování. Naznačila, že postavení první dámy ji úplně neuspokojuje - jejím největším snem je prý návrat k muzice "na plný úvazek" a obyčejný život s rodinou.

Křišťálová lupa - hlasování 2011

Rozhovor pro BBC se Sarkozyovou pořídila známá francouzská novinářka Christine Ockrentová, která je dlouholetou přítelkyní první dámy Francie.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse