Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Bude moci každý stávkovat proti vládě?

Ministr práce Jaromír Drábek připravuje obecný zákon o stávkách, například proti krokům vlády. Odbory jej odmítají. 

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Judr. Marek Kalina

Zrušit
Stávka má jediné, a to ještě velmi pochybné "ospravedlnění" vůči zaměstnavateli. Jakým právem chce někdo poškozovat zaměstnavatele stávkou proti krokům vlády, se kterými nemá zaměstnavatel co dělat???????????????????? To je jeden z nejhloupějších nápadů. Naopak, je třeba takovéto stávky postavit mimo zákon, organizátory stíhat a všem nechat zaplatit škody. Jak je možné politicky exhibovat k něčí škodě????
0/0
27.7.2012 13:32
Foto

Babaq

Politika
"Jak je možné politicky exhibovat k něčí škodě????" - no počkeje, vždyť toto dělají prakticky všichni politikové, ne? Jinak s Vaším závěrem souhlasím, poškozování zaměstnavatele kvůli politice, která jej nejspíš poškozuje také, to je prakticky dvojí trest bez provinění. Také bych s tím nesouhlasil.
0/0
27.7.2012 14:41
Foto

Lucky-Pilda

Ano, přesně tak! Když to
Ano, přesně tak! Když to dovedu ad absurdum, tak to bych si mohl libovolně v práci ohlásit (tři dny předem) svou absenci - "stávku", třeba kvůli tomu, že nesouhlasím se spotřební daní na pivo.Když se mi nelíbí aktuální politická reprezentace, tak mám místo všepoškozujících stávek ideální možnost vyjádřit svůj názor v následujících volbách. To nikoho přímo nepoškodí a má to neskonale větší efekt než nějaké demonstrace.Sice nechápu, proč by měl existovat nějaký jmenný seznam stávkujících, ale Zavadil by měl být každopádně rád, že ani tato vláda nijak neosekává moc odborů, ačkoli teroristické organizace jako ČMKOS by to potřebovaly jako sůl.
0/0
27.7.2012 22:25