30. prosince 2008 19:13 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Bude potom klid?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse

Ad LN 30. 12.: Novoroční přání

Žasnu, jak jsou si všichni odborníci na politiku všeobecně a zahraniční zvlášť svým úsudkem jisti. Občan, naopak , si klade moc otázek - klade je jen sobě, nikdo mu je nikdy nezodpoví,  a ta jedna je: kdo z těch krvavých   konfliktů profituje ?
K čemu konkrétně směřují a co se stane, když provokatér či agresor dosáhne svého? (Dosáhne-li toho vůbec.) Bude potom klid? Občan(-ka) si není  jist(-a), zda to, co se jeví veřejnosti, je skutečnost. Opravdu chce někdo nějaké území, moc, zadostiučinění, opatření proti něčemu zlému pro dobro - aha, koho? Čeho? Výsledkem každého konfliktu, ale opravdu každého, je přece bída; generace, která se do střetů pouští, ani  z vítězství užitek už nezažije, tak se ptám: není to všechno, ty vraždy, teror, pocit ohrožení, není to všechno vyvoláno a podněcováno něčím, někým , kdo z toho užitek má? A kdo by to  tak asi mohl být? Kdo nebo co až dosud vždycky z krvavých mezilidských střetů zisky skutečně měl? Ptám se.
V současné civilizaci občané vidí až jen ty plody zla, ale kde je to semínko? Hlíza, kořen? Jako na té planetě Eden (S. Lem): "ústřední řízení  nějaké, nijaké, neznámo, neznámo..."
J. V. Pospíšilová-Šteflová, Valtice
  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!