28. února 2015 7:13 Lidovky.cz > Zprávy > Design

Budova bývalé Živnobanky ožije sklem i módními přehlídkami

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Budova bývalé Živnobanky se kromě muzea skla stane i centrem módních přehlídek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova bývalé Živnobanky se kromě muzea skla stane i centrem módních přehlídek. | foto: ZIBA

Historická budova bývalé Živnobanky v pražské ulici Na Příkopě se promění na přehlídková mola. Ještě než se příští rok objekt stane muzeem moderního skla zvané ZIBA, bude letos hostit módní kreace z cyklu přehlídek Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend (MBPFW).

„Pomyslný Fashion Temple se tak z Právnické fakulty přenese do dalších unikátních prostor, které umožní obměnu scénografie a poskytnou nové možnosti pro doprovodné akce,“ prozradili organizátoři.

Vůbec první jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu, která se uskuteční již ve dnech 21. a 22. března. 

Šest komponovaných přehlídek v rámci dvou dnů bude patřit téměř dvacítce českých a slovenských tvůrců a značek. Potvrzenými účastníky jarní edice jsou: módní značka Chatty, Petra Balvínová, Pavel Berky, Pavel Brejcha, Mirka Horká, Michael Kováčik, Zuzana Kubíčková, tvůrčí trio LaFormela, Lukáš Macháček, Ivana Mentlová, Klára Nademlýnská, Denisa Nová, Odivi, Daniela Pešková, Jakub Polanka, Petra Ptáčková, Vladimír Staněk, Martina Špetlová a módní značka Pietro Filipi s kolekcí Silverline by Ivana Mentlová.

Fashin weekend ohlašuje novou studentskou soutěž

Ta rozšiřuje záběr loňského workshopu Red Cut na všechny vysoké školy oděvního designu v České republice a současně upravuje pravidla. Studenti pěti vysokých škol se do letošní soutěže nepřihlašují sami. Po celou dobu letního semestru 2015 budou pod drobnohledem pedagogů UMPRUM, Liběny Rochové a Pavla Ivančice, vedoucích osobností nové soutěže. 

Na konci června budou vyhlášeni tři finalisté, kteří během týdenního workshopu na konci letních prázdnin vytvoří soutěžní model na dané téma. Finálové modely budou předvedeny v rámci zářijového fashion weekendu a absolutní vítěz získá možnost přehlídky na následující edici MBPFW. „Jedná se o vůbec první soutěž, která zahrnuje všechny vysoké školy oděvního designu u nás, a je tak historicky významnou přehlídkou nejtalentovanějších vysokoškoláků v oboru,“ přibližuje význam soutěže Liběna Rochová. 

Lidovky.cz
  • 0Diskuse