Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

10 měst kapsářům zaslíbených – Praha má hezké třetí místo

Ekonomika

  16:24
PRAHA - Kapsáři dokáží pěkně znepříjemnit nejednu dovolenou. Britský cestovatelský server Tripadvisor sestavil podle zkušeností svých čtenářů žebříček měst, kde mají turisté největší šanci být okradeni.
Kapsář - ilustrační foto.

Kapsář - ilustrační foto. foto: Shutterstock

1. Barcelona – Široký bulvár Las Ramblas je na kapesní krádeže naprosto ideální. Turisté přirovnávají barcelonské kapsářství k fotbalu – je tam nejoblíbenějším a nejuznávanějším sportem.

Turistka se chladí v Římě u kašny.

2. Řím – Pozor na chmatáky v okolí fontány Trevi nebo u Pantheonu. Zruční kapsáři dokáží vylovit váš foťák pomocí jednoho střihu nůžek popřípadě elegantní ruční prací se zipem.

3. Praha – nejoblíbenějším místem je podle Tripadviseru Karlův most – věčně zacpaný davy turistů.

Madridský bleší trh El Rastro je rájem kapsářů.4. Madrid – Gangy kapsářů řádí na bleším trthu El Rastro a v metru. Pozor byste si měli dávat i v muzeích, kde kapsáři loví zamyšlené návštěvníky.

5. Paříž – Tamní nástupiště a soupravy metra jsou pro chmatáky ideálním útočištěm.

Pařížské metro je rájem kapsářů.6. Florencie – Obdivujete-li právě Michelangelova Davida nebo jeho repliku na Piazza della Signoria, dejte pozor na to, aby někdo zároveň aktivně neobdivoval vaši peněženku.

7. Buenos Aires – Během procházek městem se na vašem rameni může znenadání objevit nepříjemný dárek od poletujícího ptactva. Dost dobře to ale může být obyčejná hořtice a chlapík, který bleskurychle přiskočí s ubrouskem je vychytralý zloděj.

Prostitutky v amsterodamské čtvrti De Wallen.8. Amsterdam – Nenechte se příliš unést poklidnou a přátelskou atmosférou "pohodového" města. Kapsáři čekají na příležitost.

9. Athény – Při návštěvě Pantheonu noste svůj batoh raději na hrudi.

10. Hanoj – Hanojské Staré město kapsáře vyloženě přitahuje. Pět z deseti neoblíbenějších pamětihodností jsou podle Tripadvisoru rušná a přeplněná místa, kde je třeba dát si pozor.

Kapsář.

Autoři:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Grafton Recruitment Praha
Projektový inženýr - Plzeň

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 70 000 Kč

Mohlo by vás zajímat