Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

AAA Auto expanduje do Ruska. Otevřelo první pobočku

Ekonomika

  11:53
PRAHA - Autobazar AAA oficiálně otevřel první pobočku v Rusku. Ta se nachází v blízkosti hlavního silničního obchvatu kolem Moskvy.

Autobazar AAA Auto. foto: Lidové noviny

Informovala o tom dnes společnost. Nová pobočka bude zpočátku zaměřena na výkup s předpokládanou nabídkou až 500 vozů. AAA Auto bude obchodní činnost v Rusku řídit pomocí dceřiné společnosti AAA AUTO LLC.

ČTĚTE TAKÉ:

"Otevření pobočky v moskevské oblasti je součástí našich dlouhodobých expanzních plánů, které byly schváleny představenstvem společnosti. Vstup na ruský trh jsme plánovali již několik let, ale kvůli finanční krizi se celé načasování realizace muselo posunout na vhodný okamžik," uvedl generální ředitel skupiny Anthony Denny.

Podle společnosti budou ruským zákazníkům poskytovány stejné služby jako v České republice a na Slovensku.

Kromě Ruska plánuje společnost další expanzi v Česku a na Slovensku. Zde chce do konce roku otevřít pět nových prodejen. Nyní má 25 prodejních míst.

AAA Auto v Česku a na Slovensku v prvním pololetí prodalo 22.241 aut, což je téměř o pětinu více než loni. Skupina zvýšila tržby o 41,8 procenta na 130 milionů eur (asi 3,1 miliardy korun). Konsolidovaný čistý zisk vzrostl o 37,7 procenta na 3,2 milionu eur.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat