Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

V Praze přistál Airbus A380 mířící do Mnichova. Příčinou bylo zavřené letiště

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Na pražské letiště v sobotu odpoledne divertoval Airbus A380 od společnosti Emirates, který letěl z Dubaje do Mnichova. Důvodem bylo podle tiskové mluvčí letiště Kláry Divíškové zavřené mnichovské letiště.
  15:55

Airbus A380 přistál v Praze ve 14:16 kvůli omezení provozu v Mnichově.

Tisková mluvčí cestovní kanceláře Čedok na Twitteru uvedla, že v Mnichově muselo nouzově přistát jiné letadlo a letiště dočasně další letadla nepřijímalo. Kroužení poblíž Mnichova stálo Airbus A380 spoustu paliva, rozhodli se tak piloti odklonit let na pražské letiště. Tam po dotankování a po znovuotevření mnichovského letiště pokračovali dál v naplánované trase. V Mnichově pak let přistál zhruba s dvouhodinovým zpožděním.

Airbus A380 v roce 2025 oslaví 20 let, jeho první let se uskutečnil v dubnu 2005. Do komerčního provozu byla letadla uvedena až v roce 2007. Kromě Emirates využívají největší letadlo pro přepravu osob na světě také například společnosti Singapore Airlines, British Airways či Qantas.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...