Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Komárek expanduje. Jeho společnost získala provozovatele britské loterie

Karel Komárek mladší, majitel investiční skupiny KKCG. foto: KKCG

Společnost Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG podnikatele a druhého nejbohatšího Čecha Karla Komárka uzavřela akvizici společnosti Camelot, která vlastní licenci na provoz britské loterie. Už v září získala společnost i desetiletou licenci na provoz britské loterie. Převzetí ještě musí schválit příslušné úřady, dokončení akvizice se dá čekat na začátku příštího roku.
  13:04

Společnost Allwyn vlastněná druhým nejbohatším Čechem Karlem Komárkem provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru. Dříve se jmenovala Sazka Entertainment. Letos v září získala společnost desetiletou licenci na provoz loterie v Británii, která začne platit v únoru 2024. Současným provozovatelem britské loterie je už od založení právě Camelot, jehož akvizici si Allwyn zajistila nyní.

Už na konci října server Sky News s odvoláním na informované zdroje uváděl, že dohoda o převzetí Camelotu od dosavadního majitele, kterým byl kanadský penzijní fond Ontario Teachers’ Pension Plan, by mohla být uzavřena v nadcházejících týdnech. Hodnotu transakce zdroje vyčíslily na 100 milionů liber (2,9 miliardy korun).

Komárkova společnost zvítězila mimo jiné díky příslibu, že na dobročinné účely vybere podstatně více než Camelot, slíbila také vysoké investice do nových digitálních produktů.

„Allwyn se zavázal, že zlepší Národní loterii, zvýší její přínos pro dobročinné účely a zlepší ochranu hráčů,“ uvedl generální ředitel Allwynu Robert Chvátal. Převzení podle něj pomůže naplnit představy o budoucnosti Národní loterie.

Britská Národní loterie patří k největším na světě. Od jejího vzniku v roce 1994 hráči dohromady získali více než 46 miliard liber na 67 tisíc dobročinných účelů po celé Británii. Desetiletá licence na provozování Národní loterie je největší zakázkou veřejného sektoru v Británii.

Karel Komárek patří k nejbohatším českým podnikatelům. Jeho firma KKCG se zaměřuje hlavně na podnikání v zábavě, ale také na ropu a plyn, informační technologie a reality. Skupina vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa. Drží podíly mimo jiné ve společnostech Allwyn, Aricoma Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.

Autoři: ,