Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Americké akcie zažily nejhorší týden od března, na trhu panuje nejistota kvůli koronaviru

Koronavirus znepokojuje investory, foto: Reuters

New York - Americké akcie v pátek oslabily v čele s technologickými podniky. Na trhu nyní panuje nejistota kvůli rostoucímu počtu nových případů nákazy koronavirem a blížícím se prezidentským volbám ve Spojených státech. Akcie tak zaznamenaly nejvýraznější týdenní pokles od letošního března, napsala agentura Reuters.
  22:00

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 0,59 procenta a uzavřel na 26 501,60 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 1,21 procenta na 3269,96 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil dokonce o 2,45 procenta na 10 911,59 bodu.

Za celý týden se Dow Jonesův index propadl o 6,5 procenta, index S&P 500 klesl o 5,6 procenta a Nasdaq se snížil o 5,5 procenta.

Akcie britské pošty Royal Mail už Křetínskému vynesly 2,7 miliardy korun

Akcie technologické společnosti Apple dnes oslabily o 5,6 procenta. Investoři tak reagovali na zprávu, že pokles čtvrtletních tržeb z prodeje jejích telefonů iPhone byl výraznější, než se předpokládalo.

Akcie internetového obchodu Amazon.com klesly o 5,5 procenta, protože firma předpověděla nárůst nákladů v souvislosti s pandemií covidu-19. Akcie provozovatele sociální sítě Facebook oslabily o 6,3 procenta, firma totiž varovala před obtížnějšími podmínkami v příštím roce.

Na devizovém trhu se dolar vyšplhal na čtyřtýdenní maximum vůči euru, americká měna těžila ze své pozice bezpečného útočiště v období nejistoty. Kolem 21:00 SEČ jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta na 1,1650 USD a během dne sestoupila až na 1,1640 USD.

‚Nejnebezpečnější akcie na Wall Street´ má podle analytika Tesla. Jejich cena je 159krát nadsazena

Euro se ve čtvrtek dostalo pod tlak poté, co šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová signalizovala možnost dalšího uvolnění měnové politiky v eurozóně. Ve čtvrtek ECB podle očekávání ponechala měnovou politiku beze změny, o jejím nastavení bude znovu rozhodovat 10. prosince.

Autor: