Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Apple uspěl s odvoláním, zatím může v USA chytré hodinky prodávat dál

Apple Watch Series 9 foto: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz

Americký odvolací soud ve středu dočasně zastavil platnost rozhodnutí americké Komise pro mezinárodní obchod (ITC), které kvůli patentovému sporu zakazuje prodej některých chytrých hodinek společnosti Apple ve Spojených státech. Informovala o tom agentura Reuters.
  20:30

Apple minulý týden kvůli rozhodnutí ITC pozastavil v USA prodej hodinek Apple Watch Series 9 a Ultra 2. Komise v říjnu dospěla k závěru, že technologie pro měření hladiny kyslíku v krvi používaná v těchto hodinkách porušuje patenty firmy Masimo.

Rozhodnutí ITC zakazuje dovoz hodinek a jejich prodej v USA. Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena v úterý odmítla zákaz vetovat a společnost Apple se následně proti rozhodnutí ITC odvolala. Zároveň požádala soud o prozatímní zastavení platnosti zákazu.

„Je to pro Apple velké vítězství,“ uvedl k rozhodnutí soudu analytik Dan Ives ze společnosti Wedbush Securities. „Masimo teď má před sebou velký boj. Očekáváme, že lednové odvolací řízení bude velkým okamžikem,“ dodal.

Společnost Masimo viní firmu Apple, že k sobě přetáhla její zaměstnance, ukradla její technologii pro měření hladiny kyslíku v krvi a zakomponovala ji do svých hodinek.

12. září 2023

Autoři: ,

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...