Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ani hatchback ani kombi – Rapid Spaceback je kratší než základní model

Ekonomika

  13:18
PRAHA - Nová karosářská verze modelu Škoda Rapid Spaceback je proti klasické verzi rapidu o 18 centimetrů kratší. V Evropě se bude nabízet se čtyřmi benzinovými a dvěma naftovými motory s výkony od 55 do 90 kilowattů.

True Rapid Spaceback je kratší než Rapid, v nabídce bude šest motorů foto: ČTK

Premiéru bude mít Rapid Spaceback v září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Na evropských trzích se novinka začne prodávat od října 2013.

Rapidem Spaceback automobilka poprvé vstoupí do silného segmentu kompaktních hatchbacků nižší střední třídy. Oproti loni uvedenému sedanu má Spaceback karoserii zakončenou výklopnými pátými dveřmi.

True Rapid Spaceback je kratší než Rapid, v nabídce bude šest motorů

"Rapid Spaceback je pro naši značku zásadním milníkem. Otvírá nám dveře do strategicky důležitého segmentu kompaktních hatchbacků," uvedl předseda představenstva automobilky Winfried Vahland.

Cena

Cenu Rapidu Spaceback automobilka zatím nezveřejnila. Škoda ji pravděpodobně zveřejní v září při světové premiéře ve Frankfurtu. Cena klasického Rapidu v edici Fresh nyní začíná na 269 900 korunách.

Sedan má na délku 448 centimetrů, Spaceback zhruba 430 centimetrů. Zavazadlový prostor Rapidu Spaceback má objem 415 litrů, po sklopení zadních sedadel je to 1380 litrů. Kufr Rapidu sedanu má objem 550, respektive 1490 litrů.

S modelem Spaceback se do nabídky řady Rapid dostane i nový motor 1,6 TDI s výkonem 66 kilowattů. Ve variantě GreenLine by měl mít Rapid Spaceback s tímto motorem spotřebu 3,8 litru nafty na 100 kilometrů.

V rámci volitelné výbavy bude u Rapidu Spaceback k dispozici například jednodílná pevná panoramatická střecha či mezipodlaha v zavazadlovém prostoru.

Nový model každý půlrok

Rapid Spaceback se bude vyrábět ve druhém montážním závodě spolu se Škodou Fabia. V prvním mladoboleslavském závodě, kde se vyrábí modely Rapid a Octavia, se v květnu zvýšila denní kapacita z 800 na 1200 vozů.

Škoda plánuje uvádět každých šest měsíců minimálně jeden nový nebo modernizovaný vůz. Loni zvýšila prodej o sedm procent na 939 200 aut. Byl to osmý rekordní prodej v řadě. Celosvětový tržní podíl Škody byl 1,4 procenta.

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...