Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ANKETA: Kam má směřovat Česká televize?

Média

  20:14
PRAHA - O křeslo šéfa České televize je velký zájem, do výběrového řízení se přihlásilo 36 kandidátů. Mezi nimi jsou manažeři i televizní profesionálové, ale i někteří veřejnosti méně známí uchazeči.

Lidové noviny se zeptaly několika osobností: Kam má směřovat Česká televize?

Jiří Zlatuška děkan Fakulty informatiky MU

Senátor Jiří Zlatuška."Představoval bych si něco ve stylu BBC, rozhodně menší míru komerce, než má ČT dnes. Také mi vadí, jak znehodnotila smysl digitálního vysílání. Dříve se říkalo, že bude možné poslouchat vysílání variantně, v jedné nebo druhé zvukové stopě, podívat se na film s titulky v původním znění. To všechno digitální vysílání umožňuje."


Olga Špátová dokumentaristka

Olga Špátová

"Kritériem úspěchu kvalitní původní tvorby ve veřejnoprávní televizi je vedle sledovanosti také její sebevědomí a exkluzivita. Mělo by se zde lidem předkládat to, co nemohou vidět někde jinde."Helena Illnerová fyzioložka a biochemička

Helena Illnerová"Uvítala bych, kdyby nebyly reklamy na dvojce, kdyby byly na jedničce. Dvojka by měla být dokumentární, vzdělávací a měla by se vyjadřovat k důležitým tématům spojeným s republikou a Evropskou unií obecně. ČT by měla nastoupit kurz vlastenecký, aby v lidech utvrzovala, co jsou skutečné hodnoty."Jaroslav Rudiš spisovatel

Spisovatel Jaroslav Rudiš.

"Přál bych dramaturgům větší odvahu. Filmy, které jsem viděl, mi připadaly hodně usedlé. Pozoruji, co točí veřejnoprávní televize německá, to jsou mnohdy nosnější, divočejší, zajímavější věci. Perfektní by bylo, kdyby se České televizi podařilo vytvořit něco, jako je v Německu Místo činu."

Kdo chce být v čele České televize?


Roman Prymula ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové a vakcinolog

Přední český odborník na vakcíny Roman Prymula"Očekávám od veřejnoprávního média, aby se více věnovalo otázkám, které mu přísluší, tedy aby se nehnalo pouze za fantastickými zprávami, které jsou víceméně negativní, ale aby plnilo zpravodajskou funkci."


Čtěte rozhovor s výkonným ředitelem nových médií ČT Milanem Fridrichem:


David Prachař herec Herec David Prachař.

"Česká televize by měla dbát co nejméně o sledovanost. Proti hloupému seriálu na komerční stanici má nasadit kvalitní hezký film, třeba i s titulky. Nemá se za to stydět, nemá to dát o půlnoci."


Petr Bartoň ekonom

Petr Bartoň"Směřování ČT by vždy mělo být na menšinového diváka. Ne na většinového, který si na sebe vydělá, a nepotřebuje být dotován koncesionářským poplatkem."Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat