Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Aplikace dovolí rodičům číst dětem na dálku

Média

  7:00
PRAHA - Číst malým dětem na dálku pohádky na dobrou noc nebo jim zazpívat ukolébavku umožní zaneprázdněným rodičům nová aplikace pro mobilní telefony a tablety. Program by měl podle výrobců zlepšit komunikaci mezi členy rodin, píše agentura Reuters.

iPhone 4 - ilustrační foto foto: Reuters

Aplikace Nursery Rhymes with StoryTime dovoluje majitelům iPadu a iPhonu 4 číst svým potomkům vybrané tituly pohádek a říkanek třeba od pracovního stolu v kanceláři, takže děti nepřijdou o svůj pravidelný rituál na dobrou noc.

"V hektickém moderním světě, v němž obchodní cesty, různé vyjížďky do ciziny nebo rozvody rozdělují rodiče od dětí, Nursery Rhymes with StoryTime je dává zase dohromady," uvedl Chris Stevens z vydavatelství digitálních knih Atomic Antelope, které se společně s designovým studiem ustwo podílelo na vzniku aplikace.

Aby vše správně fungovalo, musejí si rodiče a děti nejdříve propojit své iPhony či iPady pomocí registrace na portálu Game Center společnosti Apple.

Poté spolu mohou komunikovat v reálném čase na displejích svých mobilních zařízení. Rodiče budou schopni provést potomky knihou a uvidí, jak otáčejí stránkami. Pokud se děti dotknou nebo zatřesou displejem, umí na to nabízené interaktivní knihy zareagovat. Samotnému čtení slouží telefon, ale bonusem navíc je vizuální spojení, vysvětlují výrobci. Minulý týden se podle nich tato novinka v ceně přibližně 66 korun stala prodejní jedničkou v nabídce knih pro iPady.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat