Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ITC: Apple neoprávněně využil patent Motoroly

Ekonomika

  20:02
WASHINGTON - Apple při vývoji svých telefonů iPhone, tabletů iPad a některých dalších výrobků neoprávněně použil jeden z patentů konkurenční americké společnosti Motorola Mobility.

Vchod budovy Yerba Buena Center, do kterého Apple svolal novináře na mimořádnou tiskovku foto: ČTK

Uvedl to soudce americké Komise pro zahraniční obchod (ITC) Thomas Pender, jehož nález bude brát komise v úvahu, než vynese konečný verdikt.

Pro Motorolu je to už druhý úspěch během jednoho dne, protože v pondělí jiný soudce ITC podobně rozhodl ve sporu s Microsoftem.

ČTĚTE TAKÉ:

Motorola Mobility, kterou koupila společnost Google a teď ji začleňuje do své organizační struktury, podala na Apple stížnost u oblastních soudů ve státech Illinois a Florida. Motorola tvrdí, že Apple zneužil i dalších tří patentů, to ale soudce Pender odmítl.

Komise jako celek teď posoudí rozhodnutí soudce Pendera a vydá konečný verdikt. Ten se dá podle agentury Reuters čekat někdy v srpnu.

ITC je nezávislou organizací, o jejímž složení rozhodují zástupci obou hlavních politických seskupení v USA, tedy republikáni i demokraté. Je to vládní úřad na federální úrovni, který poskytuje odborné posudky v oblasti mezinárodního obchodu exekutivním i legislativním složkám státu.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat