Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ITC: Apple neoprávněně využil patent Motoroly

Ekonomika

  20:02
WASHINGTON - Apple při vývoji svých telefonů iPhone, tabletů iPad a některých dalších výrobků neoprávněně použil jeden z patentů konkurenční americké společnosti Motorola Mobility.

Vchod budovy Yerba Buena Center, do kterého Apple svolal novináře na mimořádnou tiskovku foto: ČTK

Uvedl to soudce americké Komise pro zahraniční obchod (ITC) Thomas Pender, jehož nález bude brát komise v úvahu, než vynese konečný verdikt.

Pro Motorolu je to už druhý úspěch během jednoho dne, protože v pondělí jiný soudce ITC podobně rozhodl ve sporu s Microsoftem.

ČTĚTE TAKÉ:

Motorola Mobility, kterou koupila společnost Google a teď ji začleňuje do své organizační struktury, podala na Apple stížnost u oblastních soudů ve státech Illinois a Florida. Motorola tvrdí, že Apple zneužil i dalších tří patentů, to ale soudce Pender odmítl.

Komise jako celek teď posoudí rozhodnutí soudce Pendera a vydá konečný verdikt. Ten se dá podle agentury Reuters čekat někdy v srpnu.

ITC je nezávislou organizací, o jejímž složení rozhodují zástupci obou hlavních politických seskupení v USA, tedy republikáni i demokraté. Je to vládní úřad na federální úrovni, který poskytuje odborné posudky v oblasti mezinárodního obchodu exekutivním i legislativním složkám státu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!