Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Apple útočí na arabský trh. Otvírá první obchody v Emirátech

Ekonomika

  9:55
DUBAJ - Americký výrobce chytrých telefonů Apple v pátek otevřel dva obchody ve Spojených arabských emirátech. Jde o jeho první pobočky v arabském světě. Obchody se nacházejí v nákupních centrech v Dubaji a Abú Zabí vedle světových luxusních značek jako Emporio Armani, Fendi či Burberry.

Obchod Apple v Mnichově. foto: Reuters

Podle analytiků si Apple vybral místa, kde jsou další luxusní značky, protože doufá, že osloví bohaté arabské spotřebitele svými novými luxusními chytrými hodinkami, které mohou stát až 17 tisíc dolarů. To je v přepočtu více než 420 tisíc korun.

Analytik Van Baker z výzkumné společnosti Gartner se domnívá, že přesun do Emirátů má pro Apple smysl a očekává, že společnost brzy v regionu otevře další prodejny.

Otevření obchodů přichází krátce poté, co Apple oznámil rekordní prodej za předchozí čtvrtletí díky vysokému prodeji v Číně. Apple má po celém světě 464 obchodů.

V Emirátech tvoří podle vládních údajů chytré telefony 67 procent všech mobilních telefonů v zemi. Přístroj iPhone 6 od Applu je tu nejběžnější modelem mobilního telefonu s podílem na trhu 4,9 procenta.

Nejběžnější značkou s podílem 32,6 procenta je zde však jihokorejský Samsung Electronics. Následuje Nokia s podílem 31,5 procenta a Apple je třetí s podílem 14,2 procenta, napsala agentura AP.

Iphone 6
Logo společnosti Apple v Hong Kongu.
Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...