Středa 17. srpna 2022, svátek má Petra
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Asistentka Alexa od Amazonu se zabydlí v zahraničních hotelech, nahradí recepční

Ekonomika

  6:00
SEATTLE - Virtuální asistentka Alexa míří do hotelů. Nově bude zařízení od Amazonu pomáhat hostům s přivoláním pokojské, s nastavením televizoru, žaluzií, či světel. Prvním partnerem je řetězec Marriott International, který bude zatím Alexu využívat ve vybraných hotelech v USA. V Prague Marriott Hotelu s virtuální recepční zatím nepočítají.

Virtuální asistentka Alexa se objeví v hotelech, nahradí práci recepční. foto: Amazon

Alexa je virtuální asistentka vyrobená firmou Amazon. Jedná se o asistentku, která poslouchá lidské povely, odpovídá na otázky a provádí úkoly jako například nastavení alarmu, vytáčení hovoru, či přehrávání hudby. Alexu využívají zařízení Amazon Echo a Amazon Echo Dot, které se dají označit jako inteligentní reproduktory.

Jako první má speciální Alexu pro pohostinství během léta představit hotelový řetězec Marriot International ve vybraných amerických hotelech v Marriott Hotels, Westin Hotels & Resorts, St. Regis Hotels & Resorts, Aloft Hotels a Autograph Collection Hotels. Ze začátku se má jednat o deset hotelů v USA.

Pražského hotelu se to zatím netýká

„Zatím se virtuální recepční zavádí pouze ve vybraných hotelech v USA. Neznáme konkrétní datum, kdy by se mohla rozšířit do Evropy. Našeho hotelu v Praze se to tak zatím netýká a nevíme, kdy by k nám Alexa mohla dorazit,“ řekl pro Lidovky.cz Tomáš Pospíchal, marketingový manažer Prague Marriott Hotelu. 

Prostřednictvím virtuální asistentky Alexy budou moci hosté například zjistit, kdy je otevřený bazén, kde se nachází fitness centrum a další informace. Kromě toho jim Alexa pomůže s přivoláním pokojské nebo hosta propojí s někým z personálu. Pokud bude mít hotel zájem, tak Alexa umožní hostům ovládat světla, žaluzie, termostat a dokonce i televizor na pokoji.

Potíže pro Apple, Google a Amazon: virtuální asistenti reagují i na příkazy, které člověk neslyší

„Marriott má dlouholeté zkušenosti s inovacemi pro naše hosty a jsme nadšení, že jsme mezi prvními, kteří nabídnou Alexu pro pohostinství,“ uvedla v tiskové zprávě Jennifer Hsiehová, viceprezidentka zákaznických inovací společnosti Marriott International.

Už nyní hotely Marriott využívají v některých dražších destinacích chytré reproduktory Amazon Echo. K tomu se má přidat speciální verze Alexy pro pohostinství.

Zajímavou funkcí Alexy má být možnost propojit zařízení s účtem hosta. Díky tomu bude mít přístup k Amazon Music, Spotify či audioknihám z Audible. Hotelová verze Alexy by měla každý den vymazat svou historii dotazů, hosté by se tak neměli bát o své soukromí.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat