Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Firma dodala nefunkční registr. Teď vyhrála zakázku za 56 milionů

Ekonomika

  17:04
PRAHA - Firma ATS-Telcom, která pro ministerstvo dopravy provozuje problematický registr vozidel, vyhrála výběrové řízení ministerstva obrany na dodávku technologií pro boj s kybernetickými útoky.
Peníze - ilustrační foto.

Peníze - ilustrační foto. foto: Shutterstock

"Ze tří uchazečů podala nejnižší nabídku. Úřadu dodá technické a programové vybavení za zhruba 56 milionů korun," informoval mluvčí ministerstva obrany Jiří Štábl.

Podle údajů uvedených ve věstníku veřejných zakázek, který provozuje ministerstvo pro místní rozvoj, zaplatí obrana firmě ATS-Telcom 55,681.481 korun. Částka je určena pro příští rok, uvedl Štábl. Obrana na dodávku technologií pro boj s internetovými piráty vyhlásila loni na podzim výběrové řízení. "Vítězná firma ATS-Telcom podala ze tří uchazečů nejnižší nabídku," uvedl Štábl.

ČTĚTE TAKÉ:

"Předmětem zakázky je pořízení hardwaru a softwaru k rozšíření stávajícího analytického nástroje pro shromažďování, analyzování a reportování zjištěných událostí. Dále se jedná o nákup hardwaru a softwaru k monitorování datových sítí v resortu obrany," vysvětlil Štábl.

Nefunkční registr

Obrana vybavení nakupuje pro svůj CIRC (Computer Incident Response Center) tým, který sdružuje odborníky schopné monitorovat internet, odhalovat a odstraňovat případné hrozby v počítačové síti. Nové vybavení umožní rychleji a efektivněji reagovat na kybernetické hrozby a bezpečnostní incidenty, uvedl Štábl.

Firma ATS-Telcom ministerstvu dopravy dodala nový centrální registr vozidel, který pro úřad také spravuje. Počítačový systém však od svého spuštění vykazuje četné nedostatky. Premiér Petr Nečas (ODS) kvůli tomu uvedl, že pokud systém nebude do pátku fungovat, očekává rezignaci ministra dopravy Pavla Dobeše (LIDEM).

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!