U domácností vyhrává Hyundai. Pořadím nejprodávanějších aut zahýbaly i dlouhé dodací lhůty

  14:15
Premium

Hyundai i30 | foto: Hyundai

Český trh s auty se zásadně mění. Škoda sice dosud kraluje celkově i co se týče prodejů firmám, ale u domácností s rostoucím náskokem vévodí Hyundai. Škoda ji dokáže překonat jen občas, v jednotlivých měsících. Jen model Hyundai i30 se prodává stejně jako dvě nejprodávanější škodovky dohromady.

Něco takového bylo dříve nemyslitelné. Hyundai dokázala Škodovku u domácností porazit jen v některých měsících. Dosud nikdy se ji nepodařilo překonat i za celý rok, česká značka měla zpravidla i u domácností výrazný náskok. Není ale jasné, jak velký vliv má obliba jednotlivých modelů a jaký nedostatek dílů a s tím spojené dlouhé čekací lhůty.

Za první tři čtvrtletí letošního roku si domácnosti pořídily 8030 vozů Hyundai a 6997 škodovek, třetí místo patří značce Dacia s 4707 vozy. Následují Toyota a Kia. Jde o výrazně jiné pořadí než na celém trhu, kde vládne Škoda s třikrát vyššími prodeji než Hyundai; na třetím místě je Volkswagen, který je u domácností až šestý.

Tento článek je součástí iDNES Premium

3 měsíce za 19 Kč

  • Investigativa od zkušených reportérů
  • Expertní analýzy a komentáře
  • Sport, který jde do hloubky

Celé léto bez
zamčených článků

Začít číst
Nabídka platí pouze pro nové předplatitele
Vstoupit do diskuse (1 příspěvek)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.