5. září 2016 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Deset soupeřů českého obra. Těmto autům se postaví nová Škoda Kodiaq

Hyundai Santa Fe. Korejská značka má v kompaktní třídě zástupce jménem Tucson,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hyundai Santa Fe. Korejská značka má v kompaktní třídě zástupce jménem Tucson,... | foto: Hyundai

MLADÁ BOLESLAV Škoda Auto se netají tím, že chce být silným hráčem na trhu sportovně-užitkových vozů. Ve čtvrtek představila svůj dosud největší model Kodiaq, který ji má v této expanzi výrazně pomoci. Automobilka si dokonce myslí na americký trh. Konkurence však bude tvrdá.

Lidovky.cz proto sestavily seznam deseti možných rivalů, kteří se nové škodovce postaví. Včetně těch, které si lidé můžou koupit na českém trhu. Třeba Ford Kuga nebo Jeep Cherokee, který sází hlavně na sílu značky.

Volkswagen Tiguan. Německé SUV staví na stejné technice jako Kodiaq, je však...
Jeep Cherokee. Extravagantní, exkluzivní a s legendární značkou. Proti Kodiaqu...

Škoda Kodiaq je 4,7 metru dlouhé a prostorné SUV. Jako první vůz značky nabízí i sedm míst k sezení ve třech řadách. Auto je začátkem nové škodovácké ofenzivy, která přinese nejspíš i vstup na další trhy a další nové modely.

Prodej „medvěda“, který se bude po boku Seatu Ateca vyrábět ve škodováckém závodu v Kvasinách, odstartuje v březnu příštího roku.

mipMichal Pavec, vokLuděk Vokáč

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!