9. března 2017 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Audi Q8 Sport Concept ukazuje nový směr německé značky

Audi Q8 SportConcept na autosalonu v Ženevě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Audi Q8 SportConcept na autosalonu v Ženevě | foto: Luděk Vokáč, Lidovky.cz

Ženeva Audi se už delší dobu chystá na uvedení nového velkého SUV Q8, které bude sportovnější alternativou k velkému Q7. V Ženevě ukazuje model Sport Concept, který už je sériovému provedení velmi blízký. A za pozornost stojí i jeho interiér, který naznačuje velkou změnu u Audi.

Interiéry jsou něco, co německá značka z Ingolstadtu opravdu umí. Sice si za to musí zákazník pořádně připlatit, ale když to udělá, vypadají moderní audi uvnitř skvěle. Kombinace barev a materiálů vytváří uvnitř vozu perfektní atmosféru, skoro jako v pohodlném luxusním pokoji.

Audi Q8 SportConcept na autosalonu v Ženevě
Audi Q8 SportConcept na autosalonu v Ženevě

Audi Q8 Sport Concpet ovšem ukazuje, že se Audi od svých útulných luxusních sídel trochu odchýlí. Palubní deska vozu je totiž minimalisticky provedená, vsadila na ostré hrany a rovné plochy a hlavně velké využití skla. Je to doslova ultra-moderní styl, který vlastně k samotnému charakteru značky sedí asi více, než stávající interiéry, ale otázkou je, jak novinku přijmou zákazníci.

Poprvé se s ní paradoxně nebudou sžívat u Q8 – na příchod tohoto modelu si ještě počkáme. Ale šéf automobilky Rupert Stadler v Ženevě prozradil, že filosofii interiéru v tomto provedení poprvé dostane nové Audi A8, které značka odhalí letos na podzim.

Samotný koncept v oranžové barvě, který navazuje na lednovou studii z autosalonu v Detroitu, pak dostal novou techniku pod kapotu. Vidlicový šestiválec s dvojitým přeplňováním dostal elektrické dmychadlo, což znamená nulovou prodlevu při sešlápnutý plynového pedálu. K tomu je tu malý hybridní motor-generátor, který pomáhá spořit a rekuperovat energii. Celkový výkon soustavy je 476 koní Na stovku mohutné auto zrychlí za 4,7 sekundy.

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?