9. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Audi v únoru trhalo rekordy. Zvýšilo prodej o 4 procenta

Nové Audi A9 Prologue na tradičním ženevském autosalonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové Audi A9 Prologue na tradičním ženevském autosalonu. | foto: ČTK

INGOLSTADT Německý výrobce luxusních automobilů Audi v únoru zvýšil prodej meziročně o 4,2 procenta na rekordních 122 550 vozů. Audi nicméně ztrácí náskok před konkurenční značkou Mercedes-Benz. Ta již dříve ohlásila meziroční nárůst prodeje o 14,6 procenta na 120 270 vozů.

Automobilka Audi se nadále potýká s problémy v Rusku, jehož ekonomika nyní v důsledku nízkých cen ropy a západních sankcí míří do recese. Prodej Audi na ruském trhu se v únoru meziročně propadl o 28 procent. Mercedes přitom v Rusku vykázal nárůst prodeje o 16,5 procenta na nový rekord.

Audi je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Cílem automobilky Audi i jejího rivala Mercedes-Benz je stát se ještě během tohoto desetiletí jedničkou na světovém trhu s luxusními automobily. Tou je v současnosti německý konkurent BMW, který ještě údaje o únorovém prodeji nezveřejnil.

Lidovky.cz, ČTK