20. června 2017 18:22 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Český e-shop začal prodávat elektrovozy Tesla, levnější za tři miliony korun

Alza již zaznamenává první objednávky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alza již zaznamenává první objednávky. | foto: Alza.cz

PRAHA Elektrovozy značky Tesla si nyní můžete koupit v e-shopu. Alza.cz láká zákazníky na rychlou dopravou auta až domů, dosud si totiž museli kupující nový vůz vyzvedávat ve Vídni. Je tak prvním autorizovaným prodejcem značky v České republice.

„Od začátku jsme chtěli, aby pořízení elektromobilu bylo pro lidi stejně snadné, jako by si kupovali mobilní telefon,“ uvedl manažer projektu Jaromír Řánek. Alza.cz spustila v úterý prodej aut Tesla přes své webové stránky. Kromě toho si ale zájemci mohou elektromobily prohlédnout ve výstavní hale v Holešovicích, případně i využít možnost zkušební jízdy po Praze.

Alza v současnosti nabízí dva modely: Tesla S 75D za 2 999 999 korun a Tesla X 100D za 3 499 999 korun.

Od úterý prodává Alza na svých stránkách elektromobily Tesla.

Mezi hlavní výhody elektroaut patří jejich levná provozní cena a snadné dobíjení - auta se dají nabíjet doma z běžné zásuvky, jak vysvětluje Jaromír Vegr, předseda Asociace pro elektromobilitu v ČR. Kromě toho se jich netýká zákaz vjezdu do městských center, které byly zavedeny v některých městech. Vegr dále uvádí, že „s elektromobily je možné téměř zdarma parkovat v modrých zónách v Praze. Navíc se k tomu ještě připravuje jejich osvobození od úhrady silničních poplatků.“

Tesla také láká řidiče možností využít Superchargery, tedy nabíjecí stanice, které společnost buduje po celém světě. Řidiči se tak mohou ve stanici zastavit a dobít si baterii, než budou pokračovat v cestě.

Lidovky.cz