20. června 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Avia chce v Česku dál provozovat prodejní síť

Nákladní automobil AVIA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nákladní automobil AVIA |

PRAHA Prodejní síť výrobce nákladních aut Avia Ashok Leyland bude fungovat i po uzavření výrobního závodu v pražských Letňanech.

"Prodávat bude vozy z ostatních provozů v zahraničí," sdělil výkonný ředitel Tomáš Jiřička. Výroba v Letňanech se má zastavit k 31. červenci. Prodej v Česku v současnosti zajišťuje přibližně 15 prodejen. "Prodejní síť Avia rozhodně v České republice nezaniká, dealerská síť bude nadále standardně fungovat," řekl Jiřička. Společnost bude v Česku i nadále poskytovat i poprodejní služby, jako je například záruční servis a prodej náhradních dílů.

Letňanská Avia podle Sdružení automobilového průmyslu a Svazu dovozců automobilů během prvních pěti měsíců letošního roku vyrobila jen čtyři vozidla a pouze doprodávala zásoby z minulého roku. Od ledna do května zvýšila tuzemský prodej o dvě třetiny na 91 aut.

Avia

Avia loni zvýšila tržby o 56 procent na 665 milionů korun, stále ale byla ve ztrátě, prodej se zvýšil o dvě třetiny na 1003 aut, hranice rentability přitom je kolem 3000 vozů. Součástí koncernu Hinduja Group, jehož vlajkovou lodí je druhá největší automobilka v Indii Ashok Leyland, je Avia od roku 2006. Ke konci roku 2012 zaměstnávala 227 pracovníků.

Lidovky.cz, ČTK