9. dubna 2015 6:47 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Bude moderní i pohodlný. Citroën představil nový model Aircross

Nový Citroën Aircross. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový Citroën Aircross. | foto: Citroën

Citroën, který za 95 let své existence vyrobil více než 50 miliónů aut, poprvé představil model Aircross. Podle automobilky bude nové SUV kombinovat prvky, na něž jsou řidiči zvyklí, s novinkami, které mají řidičům maximálně ulehčit jízdu.

Nový vůz bude oficiálně představen na šanghajském autosalonu. Citroën tím chce vyjádřit, že čínský trh je pro něj v současnosti mimořádně důležitý. V nejlidnatější zemi světa se totiž automobila prodá každý čtvrtý vůz.

„Citroën Aircross převrací zažité principy, ale přitom se drží zásad SUV. Design exteriéru a atmosféra v interiéru nabízejí modernost a jedinečného ducha a přitom se současně opírají o stylové prvky modelu C4 Cactus. Citroën tak prokazuje svou schopnost vyjádřit,“ popsal výrobce.

Nový Citroën Aircross.
Zadní světlo nového Citroënu Aircross.

V novém modelu si řidiči užijí celé řady novinek. K dispozici jim budou například dva dvanáctipalcové displeje. Jeden z nich bude dokonce mobilní, takže jej během jízdy budou moci používat všichni cestující. 

„V interiéru konceptu Citroën Aircross vše přispívá k větší pohodě mysli i ducha. Kromě fyzického komfortu, který přináší široká pohodlná sedadla, zdůrazňují tento dojem i přívětivé materiály a spojení světlých odstínů a osvěžujících barev,“ doplnil výrobce. 

Lidovky.cz