15. ledna 2019 13:56 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Detroitský autosalon představí nejnovější Mustang či pátou generaci Toyoty Supra

Návštěvníkům autosalonu v Detroitu bude představena nová Toyota Supra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Návštěvníkům autosalonu v Detroitu bude představena nová Toyota Supra. | foto: Reuters

DETROIT Mezinárodní autosalon v severoamerickém Detroitu letos představí nejnovější model úspěšného sportovního vozu Toyota Supra, nebo novou verzi Fordu Mustang Shelby GT500 a návštěvníci budou moci obdivovat i řadu technologických novinek. Premiér se ale chystá méně než v předchozích letech a někteří významní producenti jako německé Audi, BMW a Mercedes, budou v detroitském Cobo center chybět úplně.

Autosalon se otevřel v pondělí 14. ledna novinářům, návštěvníky z řad veřejnosti přivítá od 19. do 27. ledna. Letos se Severoamerická mezinárodní autoshow (NAIAS), jak zní oficiální název akce, koná v lednu naposledy, od příštího roku pořadatelé přesunuli její termín na červen.

QX Inspiration je prvním konceptem elektromobilu od značky Infiniti. Automobil...
Alfa Romeo Giulia - tento vůz má podle výrobce přinést novou kapitolu historie...

Návštěvníkům by se podle odhadů mělo představit 30 zbrusu nových vozů, z evropských značek se čeká na upravenou verzi Volkswagenu Passat. Podle webu autorevue.cz jej americký Volkswagen pojme více sportovně a auto také ve srovnání s předchozími generacemi kvůli americkým bezpečnostním předpisům zmohutní.

Jihokorejská automobilka Kia Motors pravděpodobně představí nové velké SUV Telluride, se speciální verzí limuzíny Continental by pak měla přijít americká značka Lincol a od Cadillacu se čeká model XT6.

Detroitský autosalon spatřil světlo světa v roce 1899. Mezinárodně se ale vyprofiloval až v posledních třiceti letech. Automobilky ale nyní mají více možností, jak prezentovat své novinky, a zájem o okázalé show tedy uvadá. Nalákat je zpět se detroitští pořadatelé snaží právě i novým termínem konání - v červnu bude možné vystavovat auta venku.

Jak ale připomněl list The Guardian, nově se budou muset najít i samotné automobilky. V samotných Spojených státech se sice prodej nových automobilů v loňském roce zvýšil o 0,3 procenta na 17,27 milionu vozů, ale jen málo pozorovatelů očekává, že trend bude v letech 2019 a 2020 pokračovat. Na vině je růst úroků, ale také obchodní válka, kterou americký prezident Donald Trump rozpoutal s Čínou a která ochladila čínský největší automobilový trh na světě.

Lidovky.cz

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.