24. srpna 2017 8:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda blíže k elektřině. Podívejte se, jak by mohla v roce 2020 vypadat

Automobilka Škoda představí na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka Škoda představí na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu... | foto: ŠKODA AUTO

MLADÁ BOLESLAV Automobilka Škoda představí na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu poupravenou verzi studie svého elektromobilu Vision E.

„Na studii Vision E nadále pracujeme tak, abychom z ní připravili sériové auto. Od představení v Šanghaji letos na jaře se tak studie docela změnila,“ prohlásil ve středu na setkání s novináři ve Škoda Auto DigiLab šéf produktové strategie mladoboleslavské automobilky Dr. Guido Haak.

Automobilka zatím ukázala několik skic upravené studie, přepracovaný prototyp se pak objeví právě na autosalonu ve Frankfurtu, kde vlastně zažije Vision E svou evropskou výstavní premiéru. Sériový elektromobil značky Škoda, který bude ze studie vycházet, by se pak měl podle plánů objevit v roce 2020.

Tou dobou by podle Haaka měly elektromobily v Evropě tvořit asi 8 % trhu, zatímco dnes je to pouze něco málo přes půl procenta.

Sériový elektromobil značky Škoda, který bude ze studie vycházet, by se pak měl...
Sériový elektromobil značky Škoda, který bude ze studie vycházet, by se pak měl...

Zároveň Haak zdůraznil, že elektrická Škoda postavená na platformě MEB by rozhodně neměla být konkurentem aktuální novinky značky Tesla – Modelu 3.

„Tesla je s cenou 35 000 eur prémiový automobil, naším cílem je takovou techniku přinést do nižších cenových kategorií,“ zdůraznil Haak. Konkurentem pro elektromobil Škoda tak podle něj nebude „malá“ Tesla, ale kterýkoli vůz odpovídající třídy se spalovacím motorem.