10. února 2015 6:41 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Ford letos chce ukázat ruskému trhu šest nových modelů

Ford Kuga. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ford Kuga. | foto: Ford

FRANKFURT Americká automobilka Ford Motor v letošním roce uvede na ruský trh šest nových modelů navzdory klesající ruské ekonomice a napětí kolem ukrajinské krize. Německému časopisu WirtschaftsWoche to řekl generální ředitel podniku Mark Fields.

Dodal, že Rusko zůstává pro Ford velkým trhem, ačkoli nelze počítat s rychlým oživením tamní ekonomiky. „Bude to dlouhé období sucha. Očekáváme pokračující pokles hrubého domácího produktu. Průmyslový sektor zaznamená další výrazné zhoršení,“ citoval časopis Fieldse.

ČTĚTE TAKÉ:

Celkový prodej automobilů v Rusku loni podle podnikatelského svazu AEB klesl o více než deset procent na 2,49 milionu vozů. Svaz v lednu předpověděl, že v letošním roce se prodej sníží ještě výrazněji, a to téměř o čtvrtinu.

Ruská ekonomika nyní směřuje do recese kvůli nízkým cenám ropy a sankcím, které na Moskvu kvůli jejímu postupu v ukrajinské krizi uvalily západní země. Prudký pokles kurzu domácí měny navíc tlačí vzhůru spotřebitelské ceny, včetně cen automobilů.

ČTK, Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…