2. května 2015 6:23 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Ford svolává do servisů v Severní Americe více než 590 tisíc aut

Logo Fordu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo Fordu. | foto: Reprofoto

NEW YORK Americká automobilka Ford Motor svolává do servisů v Severní Americe více než 590 000 aut, u nichž se mohou projevit čtyři různé druhy závad. Firma uvedla, že ve svolávaných vozech mohou být i závadné šrouby, které by v případě koroze mohly způsobovat problémy při řízení.

Automobilka ale zatím nemá informace, že by s tímto problémem byly spojeny i nějaké nehody nebo zranění. Většinu aut svolávaných kvůli těmto obavám tvoří sedany Ford Fusion a Lincoln MKZ z modelových let 2013 až 2015, a rovněž letos vyrobené modely Ford Edge.

Kromě těchto aut Ford svolal ještě více než 50.000 dalších vozů v USA, Kanadě a Mexiku, a to kvůli potížím, které by mohly způsobit zadření palivového čerpadla. Auto by pak například nemuselo nastartovat, nebo by se motor během jízdy mohl zastavit. S tímto problémem by podle Fordu mohla být spojena jedna nehoda.

Další potíže se týkají parkovacích světel u některých aut, která by nemusela vyhovovat normám, případně problémů s tepelným štítem na spodku vozidla, které zvyšují riziko vznícení. Ford Motor je druhým největším výrobcem aut ve Spojených státech. První je General Motors.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!