22. ledna 2015 6:55 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Ford začal oficiálně prodávat svůj Mustang v Česku

Ani Ford Mustang se v Ženevě nenechal zahanbit | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ani Ford Mustang se v Ženevě nenechal zahanbit | foto: Lidové noviny

Automobilka Ford Motor začala poprvé v České republice prodávat svůj model Mustang. První vozy do Evropy dorazí v polovině roku. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Největším konkurentem Fordu Mustang je například Chevrolet Camaro, který se již do Česka dováží.

Mustangy se letos oficiálně dostanou do Evropy poprvé ve své 50leté historii. V Česku bude cena vozu s motorem 2.3 EcoBoost začínat na 880.000 Kč, k dispozici bude i výkonnější osmiválec 5.0 Ti-VCT. Zákazníci si budou moci vybrat mezi karosářskými variantami Fastback a Convertible. Na výběr je manuální, nebo samočinná převodovka, vždy se šesti rychlostními stupni.

Nová generace Fordu Mustang bude k dostání na více než stovce trhů. První dodávky již míří do Asie. Prvních 500 mustangů si mohli Evropané rezervovat během loňského finále Ligy mistrů UEFA. Zájem projevilo více než 9300 lidí, přičemž prvních 500 registrací proběhlo za pouhých 30 sekund od spuštění. Čtyři takto objednané vozy poputují i do ČR.

Největším konkurentem Fordu Mustang je Chevrolet Camaro, který se již do Česka dováží. Jeho cena začíná těsně pod milionem Kč. Další konkurenční model Dodge Chhallenger oficiálně na tuzemském trhu zastoupený není, u neoficiálních dovozců se dá koupit rovněž od zhruba milionu Kč.

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…