9. července 2015 20:55 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Honda svolává do servisů 4,5 milionu vozů. Kvůli vadným airbagům

Designéři nové Hondy CR-V kladli důraz zejména na prostor a pohodlí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Designéři nové Hondy CR-V kladli důraz zejména na prostor a pohodlí | foto: hondanews.eu

TOKIO Japonská automobilka Honda ve čtvrtek svolala do servisů po celém světě dalších 4,5 milionu svých vozů kvůli potenciálně vadným airbagům japonského výrobce Takata. Pokračuje tím rozsáhlé svolávání aut kvůli airbagům Takaty, které už zasáhlo desítky milionů vozů.

Z celkového počtu se japonského trhu týká 1,6 milionu aut. Minulý měsíc Honda vyzvala k návštěvě svých servisů ve Spojených státech majitele téměř 1,4 milionu vozů, dnešní oznámení se amerického trhu netýká.

Airbagy společnosti Takata může poškodit vlhkost. To může časem způsobit explozi nafukovacího systému airbagů a vyvržení kovových části do vnitřku vozu.

Takata je předním světovým výrobcem airbagů a od roku 2000 jich dodala automobilkám více než 100 milionů. Od roku 2008 byly svolány k opravám už desítky milionů vozů vybavených airbagy od Takaty a se závadou je spojováno nejméně osm případů úmrtí a více než stovka případů zranění. Toyota, která je největším světovým výrobcem aut, svolala od začátku krize už zhruba 11 milionů vozů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!