29. dubna 2015 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Hosté festivalu Karlovy Vary se i letos budou vozit v BMW

Hosté Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se i na 50. ročníku budou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hosté Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se i na 50. ročníku budou... | foto: BMW Group

KARLOVY VARY Vozy BMW budou vozit významné hosty filmového festivalu v Karlových Varech i na jeho 50. ročníku. Značka BMW tak naváže na loňské zahájení spolupráce, kdy po osmi letech nahradila konkurenční Audi.

Pro přepravu festivalových celebrit BMW zapůjčí několik desítek aut. Jedním z nich se bude vozit i prezident filmového festivalu Jiří Bartoška.

Významní hosté dostanou k dispozici šest prodloužených verzí luxusního BMW řady 7 a čtrnáct reprezentativních limuzín se standardní délkou karoserie. Honosné vozy doplní několik modelů řady 5. Ke kratším projížďkám po Karlových Varech budou připravená bezemisní elektrická BMW i3.

Hosté Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se i na 50. ročníku budou...
Hosté Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se i na 50. ročníku budou...

Návštěvníci festivalu si budou moct vyzkoušet testovací jízdu v nejnovějších modelech německé značky. BMW na jubilejní ročník chystá prezentaci v objektu Lázní 1. 

Letošní filmový festival Karlovy Vary se uskuteční od pátku 3. do soboty 11. července.  Na festivalu bude uvedena premiéra celovečerního dokumentu Miroslava Janka Filmová lázeň mapující minulé ročníky přehlídky od úplných počátků v roce 1946. K výročí vyjde i kniha umělecké poradkyně Evy Zaoralové Příběh festivalu.

pro

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?