22. prosince 2013 6:12 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Hyundai letos vyrobí v Nošovicích více než 3000 aut nad plán

Hyundai. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hyundai. | foto: Reuters

NOŠOVICE Automobilka Hyundai letos vyrobí ve svém závodě v Nošovicích na Frýdecko-Místecku více než 3000 automobilů nad plán. Navýšení výroby představuje více než procento oproti původnímu plánu vyrobit 300.000 vozů.

ČTK o tom informoval mluvčí automobilky Petr Vaněk.

"Vyrobeno bude i více než v roce 2012, kdy z linky sjelo 303.035 aut," uvedl mluvčí. Ve slezské továrně bylo letos vyrobeno nejvíce vozů Hyundai ix35, následoval Hyundai i30 ve třech verzích (pětidveřový hatchback, kombi a třídveřová verze).

Továrna Hyundai

Automobilka vozy vyvezla do 55 zemí světa. Největšími odběrateli byly Německo, Rusko a Velká Británie. "S ohledem na stále klesající objem evropského automobilového trhu bylo exportováno poměrně významné množství aut i na mimoevropské trhy, zejména do Ruska, Turecka, Austrálie nebo Jižní Afriky," uvedl Vaněk.

V Hyundaii začala 21. prosince plánovaná dvoutýdenní zimní technologická odstávka, během které budou zaměstnanci čerpat dovolenou. Vyrábět se začne znovu 6. ledna. V podniku pracuje 3500 lidí, dalších 7000 zaměstnávají subdodavatelské firmy.

Lidovky.cz, ČTK