18. února 2015 6:06 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Hyundai plánuje expanzi na trhu s užitkovými vozy

Hyundai Elantra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hyundai Elantra | foto: Hyundai

SOUL Jihokorejská automobilka Hyundai Motor hodlá do roku 2020 investovat dva biliony wonů (zhruba 44 miliard Kč) do expanze na trhu s užitkovými vozy. Plánovaná expanze zahrnuje mimo jiné zahájení prodeje užitkových vozů ve Spojených státech. Oznámila to podle agentury Reuters firma.

Hyundai hodlá vynaložit 1,6 bilionu wonů na výzkum a vývoj v oblasti užitkových vozidel. Dalších 400 miliard wonů plánuje investovat do zvýšení výroby dodávkových automobilů, nákladních vozů a autobusů v Jižní Koreji. Část této produkce by měla směřovat do Spojených států a Evropy. Automobilka již loni představila lehký užitkový vůz H350 určený pro evropský trh, jehož výrobu hodlá v březnu zahájit v Turecku.

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou společností Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. „Firmy Hyundai a Kia potřebují podpořit své slabé aktivity v oblasti užitkových vozidel, aby zvýšily roční výrobní kapacitu na deset milionů vozů ze současných zhruba osmi milionů,“ uvedl jeden z analytiků makléřské společnosti Korea Investment & Securities.

Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u slovenské Žiliny.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK - AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz