14. ledna 2015 6:14 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Jaguar Land Rover prodává víc, vytvoří v Británii další místa

Jaguar XKR-S Convert | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaguar XKR-S Convert | foto: Lidové noviny

LONDÝN Britský výrobce luxusních aut Jaguar Land Rover (JLR) vytvoří v Británii 1300 nových pracovních míst, aby mohl začít s výrobou prvního sportovně-užitkového modelu Jaguaru. Automobilka současně oznámila, že za celý loňský rok prodala 462 678 vozů, což je o devět procent více než rok předtím.

Jaguar Land Rover má v současnosti v Británii 30.500 zaměstnanců, nová místa vzniknou v závodě v britském Solihullu. Automobilka již za poslední tři roky do závodu investovala 1,5 miliardy liber (54 miliard Kč) a počet zaměstnanců závodu se za tu dobu téměř zdvojnásobil na 9450.

Prodej automobilky se loni zvýšil již pátým rokem za sebou. Nejsilněji rostla Čína, kde prodej stoupl o 28 procent. V Británii se odbyt zvýšil o sedm procent. Nový model Jaguar F-PACE automobilka představila na frankfurtském autosalonu v roce 2013, informovala agentura Reuters. Zahájit jeho prodej chce v roce 2016.

Jaguar Land Rover je divizí indické automobilky Tata Motors. Ta v roce 2008 koupila značky Jaguar a Land Rover od americké automobilky Ford Motor za 2,3 miliardy dolarů (54,6 miliardy Kč).

Lidovky.cz, ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?