Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Kubát 2.9.2019 19:03

Fascinuje mě, že jakákoliv pozitivní zmínka o elektromobilu působí na Čechy jako červený hadr. Oblíbený argument, že se s elektromobilem nedá jet k moři, je evidentně lichý. Bohužel to nejde jet přes noc na jeden zátah, takže si lidé neužijí napětí, zda řidič usne a nebo se mu povede dojet.

Zatím bych elektromobilem k moři jet nechtěl. Až vychytají problémy s nabíjením a prodlouží se dojezd, tak bych do toho klidně šel.

J. Jurax 2.9.2019 23:28

No jo, jenže "Téměř 1,3 milionu korun je za auto velikosti Škody Kamiq hodně navzdory bohaté výbavě a 150kW výkonu. Pro srovnání, benzinová kona se 130 kW stojí i v plné výbavě něco přes 600 tisíc korun.".

Rozdíl v ceně je tedy cca 600 000. To je při 35 Kč za litr benzínu cca 17 143 litrů benzínu. Při průměru řekněme 8 litrů na 100 je to cca 214 000 km, pokud nabíjíte vždy zadarmo. No a pak Vám auto teprve v porovnání s klasikou začne vydělávat ... pokud ovšem budete nabíjet vždy zadarmo.

Pokud doma ze zásuvky, bude to horší, průměrná cena elektřiny pro domácnosti je v současné době zhruba 4,34 Kč / kWh. Těch v článku uvedených průměrných 12,9 kWh na 100 km by pak přišlo na cca 66 korun. Pravda, benzín při spotřebě 8 na sto by přišel na 280 korun.


Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...