Pondělí 19. října 2020svátek má Michaela 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Auto

Kuriózní situace v pojišťovnách: neviditelné auto i nedopatření

Oblíbeným podvodem je záměrné nabourávání vozidel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oblíbeným podvodem je záměrné nabourávání vozidel. | foto: Shutterstock

PRAHA  "Kde se vzalo, tu se vzalo, přijelo neviditelné auto, narazilo do mého vozu a zase zmizelo." I takové může být hlášení škody pro pojišťovnu. Také letos řešily pojišťovny pro své klienty situace úsměvné i kuriózní.

"Když víme, že vše dobře dopadlo, můžeme se dnes my i naši klienti nad podobnými příběhy zasmát," uvedl mluvčí Generali Jiří Cívka. Klient České pojišťovny zase našel za stěračem auta nabouraného na parkovišti cedulku a na ní zprávu: "Jak tohle píšu, sleduje mě několik lidí, kteří si myslí, že sem píšu svoje jméno, adresu a číslo pojištění. Ale není to tak!"

"Příčina vzniku škody: Asi nedopatřením," uvedl ve své zprávě jeden z klientů Generali a popsal škodní událost: "Uklízečka utírala prach. Když se natahovala, spadlo koště, které rozbilo sklo. Utíráním také sepla mikrovlnku, kde byl rohlík, který shořel, a mikrovlnka vyhořela."

Bizarní úrazy potkaly klienty Generali také na cestách. Jedna dívka byla v Řecku ošetřena pro popáleniny na hýždích, jejichž příčinou byl výbuch zapalovače, ke kterému došlo na pláži vlivem horka. Náklady na ošetření byly vyčísleny na 400 eur (asi 11 000 Kč).

ČTĚTE TAKÉ:

Delikátní nepříjemnost zažil cestovatel na moři. Klient byl na třítýdenní dovolené v Karibiku, kde se s kamarády plavil na jachtě. Na volném moři asi kilometr od pobřeží se rozhodl vykoupat 'na Adama'. Po chvíli ve vodě měl pocit, že se mu něco otřelo o tělo a začal cítit palčivou bolest v intimních partiích. Po návratu na jachtu zjistil, že má v oblasti přirození několik drobných kousanců. Vidět prý byly i stopy po zubech. Vyhledal tedy na břehu ošetření a místní lékaři mu nakonec diagnostikovali alergická reakce na pokousání neznámým mořským živočichem.

Kuriózní škoda, ve které sehrál hlavní roli tříletý bígl Andy, se přihodila klientovi České pojišťovny v malé hospůdce. Pojištěný a poškozený spolu seděli u jednoho stolu. Když se poškozený chystal zaplatit útratu, položil na stůl pětisetkorunovou a stokorunovou bankovku. V tu chvíli ovšem vystartoval Andy a peníze hbitě spořádal. Pětistovku se ještě podařilo z jeho tlamy vyndat a její část byla tedy zachráněna a předložena mobilnímu technikovi při prohlídce. Horší už to bylo se stokorunou, kterou pes sežral celou.

Sníh i vodovodní škody

Nepříjemnosti, které bývaly spojovány s Vánocemi, prakticky vymizely. Vánoční hašení s minimaxem už se dnes vyskytuje jen ve vzpomínkách a vánočních písničkách. S příchodem elektrických světýlek odpadla hasičům spousta výjezdů. Příčiny škod se postupně mění, upozornil mluvčí Generali Jiří Cívka.

"Před dvaceti lety bývaly poměrně časté zejména požáry způsobené svíčkami na vánočních stromečcích. Nyní převažují vodovodní škody či škody způsobené tíhou sněhu. Požárů je proti minulosti minimum. Pokud už k nim dojde, bývá zpravidla příčinou svíčka na adventním věnci," dodal.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!