1. září 2016 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Konec tajností přišel dřív. Fotky Škody Kodiaq někdo vypustil před premiérou

Škoda Kodiaq | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Kodiaq | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV/BERLÍN Představování Škody Kodiaq probíhalo v podstatě nepřetržitě. Boleslavská automobilka postupně vypouštěla „drobečky“ v podobě snímků různých detailů či zakamuflovaného vozu. Finále této kampaně představuje únik fotografií konečné podoby největšího modelu českého výrobce.

Oficiálně se měla Škoda Kodiaq představit až ve čtvrtek večer při slavnostním večeru v Berlíně.

Není jasné, kdo snímky až sedmimístného obra na internet vypustil, a nejspíše se to veřejnost ani nikdy nedozví. Rozhodně však nejde o nic, co by prodeji nového modelu - který začne příští rok v lednu - nějak uškodilo.

„Komunikace okolo nového modelu musí být dobře řízená. Ony ty uniklé fotografie a videa často nejsou až tak uniklé jako spíš puštěné. Automobilky si jsou v podobných případech vědomy, že mají obsah, o který média stojí,“ řekl už před časem v rozhovoru pro Lidovky.cz PR expert Pavel Zábrodský.

Škodě Auto unikly fotografie nového modelu Kodiaq několik hodin před premiérou...
Škoda Kodiaq

Kodiaq bude po Yetim druhé SUV v nabídce Škody Auto. Oproti svému předchůdci však bude výrazně prostornější. Nabídne mimo jiné velký kufr s obsahem až 2065 litrů. Pro vedení firmy jde o jeden z klíčových produktů, od něhož si hodně slibují.

Je to logické: Škoda Auto už několik let v řadě překonává své prodejní rekordy a SUV představují de facto nejvíce se rozvíjející segment mezi automobily.

mipMichal Pavec