13. dubna 2015 6:05 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Lamborghini zakotvilo na Smíchově. Chce v Česku prodat až 15 aut ročně

Lamborghini Aventador SV v obležení modelek na tradičním ženevském autosalonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lamborghini Aventador SV v obležení modelek na tradičním ženevském autosalonu. | foto: Reuters

PRAHA Italský výrobce sportovních vozů Lamborghini chce v Česku prodávat deset až patnáct aut ročně. Loni si ho v Česku zaregistrovalo šest lidí, předloni pět. Zájemci si na objednané auto počkají nejméně do října.

Při otevření zastoupení značky na pražském Smíchově to uvedl prezident a generální ředitel Lamborghini Stephan Winkelmann. Konkurenční Ferrari loni v Česku prodala třicet nových vozů, Aston Martin dva a McLaren čtyři.

Lamborghini v Česku prodávala do roku 2012 společnost Auto Exner. Spolupráce podle Winkelmanna nedopadla tak, jak si výrobce představoval. Dodal, že finanční vztahy s bývalým českým prodejcem jsou vyřešené. Celkem je v tuzemsku registrováno kolem stovky vozů ze Svaté Agáty nedaleko Boloně.

Lamborghini si zakládá na tom, že poptávka po jejích vozech převyšuje výrobní kapacitu. V současnosti společnost nabízí modely Huracan a Aventador v celkem čtyřech provedeních. Nejnovější Aventador LP 750-4 Superveloce měl minulý týden českou premiéru. Vůz má výkon 750 koní a maximální rychlost přes 350 km/h.

„Až do začátku zimy je naše letošní produkce vyprodaná. Když si teď objednáte Lamborghini, dostanete ho nejdříve v říjnu,“ uvedl Winkelmann, který podle svých slov jezdí v Lamborghini každý den ráno do práce. Pro cestu do Česka ale zvolil letadlo.

Dva zaměstnanci a tři technici na Smíchově

Dovoz, distribuci, prodej, servis, záruky i všechny související personifikované služby, které k Lamborghini patří, bude zajišťovat jediné autorizované prodejní a servisní středisko Lamborghini Praha, které je součástí areálu Porsche Inter Auto na Smíchově. Bude mít vyčleněný dvoučlenný personál a tři vyškolené servisní techniky.

Automobilka Lamborghini vznikla v roce 1963, když její zakladatel, výrobce zemědělské techniky Ferruccio Lamborghini nebyl spokojený s kvalitou zakoupeného Ferrari a rozhodl se vyrábět vlastní sportovní auta. Do skupiny Volkswagen patří Lamborghini od roku 2008, kdy jej koupila Audi. Loni automobilka vyrobila rekordních 2530 vozů, z toho 1402 aut tvořily modely Huracan a Gallardo a 1128 Aventador.

Porsche Inter Auto CZ patří do skupiny Porsche Holding Salzburg. Je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importérem a prodejcem značky Porsche v České republice. Je také servisním a prodejním místem vozů značky Bentley na českém trhu. Ročně se v Porsche Inter Auto CZ prodá více než 12 tisíc kusů nových a 4 tisíce ojetých automobilů. Firma má osm poboček s 800 zaměstnanci a letos čeká obrat devět miliard korun.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz